Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
08 HAZİRAN Perşembe 02:35

BORABOY KÖYÜNDE " İFTAR YEMEĞİ " GELENEĞİ 14 YILDIR DEVAM EDİYOR

Taşovamıza bağlı Boraboy köyün de, köy muhtarlığınca organize edilen ve hayır sever vatandaşlar tarafından desteklenen iftar çadırında her gün vatandaşlara iftar yemeği veriliyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2017 00:11   Güncelleme : 05-06-2017 12:34
BORABOY KÖYÜNDE

2003 yılında Boraboy Belediyesi tarafından ilk defa kurulan camii altındaki  iftar iftar organizasyonu ,Boraboy'un belediyelikten köy statüsüne dönüşmesi ile birlikte Köy Muhtarlığı tarafından  devam ettiriyor.

      04.Haziran 2017 de verilen iftar yemeğine ,önceki dönem Belediye Başkanı Hamza Döner, Taşova CHP İlçe Başkanı Ömer Özalp, CHP Gençlik kolları Başkanı Semih Gündüz, Özgür Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza AĞIŞ ,Taşova CHP ilçe yönetimi birlikte katıldılar.

        14 yıldır Boraboy da ramazan ayında iftar yemeği verildiğinden bahseden köy muhtarı ;  "2003 yılında  Belediyemiz tarafından verilmeye başlanan iftar yemeği geleneğini köy muhtarlığı olarak devam ettirmek istedik,

    Ramazanların güzelliğini hep bir arada iftar açarak gösteren Boraboy halkı, iftar verilenlerin listesine girebilmek için adeta yarışıyor.

 

 

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert