Dosya ve Resim Arşivi, Düzenleme ve disk yönetimi için hazırlanmış ücretsiz uygulama ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Uygulama ne işe yarar?

Günümüzde gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte görsel meyda oluşturulması ve paylaşımının oldukca kolay ve bir ihtiyaç (iletişim aracı) haline geldiği, oluşturlan medyanın orjinal olarak depolanmasının bireysel kullanıcı açısından dahi sorun haline gelmeye başladığı  görülmektedir. Şöyleki basit özelliklere sahip bir cep telefonu kamerası ile fotoğraf ve video içerikli sayısız medya üretilebilmektedir. Basit bir mantıkla kişi günlük yaşamında sosyal aktiviteleri içinde günlük en az 1 video ve 1 Fotoğraf dosyası kaydetmiş olsa yıllık en az 1000 in üzeride  dosya kaydetmiş olacaktır. Yaşamının ilerleyen dönemlerinde ise örneğin Lise öğreniminden emeklilik yaşamına kadar geçecek süreçte onbinlerce fotoğraf ve video dosyasına sahip olacaktır. Bu varsayımdan hareketle bu uygulama ile kullanıcının sabit kayıt ortamında  onbinlerce medya dosyasını desimal bir mantıkla saklayabilmesi sağlanmaya çalışılmış, yazılım içinden dosyanın görselleştirilmesi (Fotoğrafların ekran gösterisi ve videoların oynatılması) amaçlanmıştır.

 Belli bir olaya, tarihe, döneme ait dosyalarınızı *.ARCH, *.ALBUM, *.MEDIA,*.SCREN  uzantılı kalıp dosyalarında birleştirerek tek bir dosya içinde saklayabilirsiniz. Bu kalıpları yazılım içinden başka bir işleme gerek kalmadan işleyebilirsiniz.  Resim dosyalarının format dönüşümünü, boyutlandırımasını, döndürülmesini yazılım içinden toplu işlemle seçtiğiniz dosyalara bir tıkla uygulayabilirsiniz. Heic,Bmp,Jpg,Gif ve Png formatlarını Bmp,Jpg,Gif ve Png formatlarına dönüştürebilirsiniz.

    Arşivinizde 1000.000 adet fotoğraf olduğunu düşününüz, Bu fotoğraflardan ilkbahar mevsimine ait olanları görmek için ne yapmanız gerektiğini, ne kadar zaman harcamanız gerektiğini hayal edin, Yazılım içinden bir tıklamayla saniyeler içinde bu şartları sağlayan resimleriniz ekran gösterisine hazır hale gelecektir. (Yazılım burada medyanın metadata bölümünden çekim zamanını tespit etmeye çalışarak, en kötü ihtimalle oluşturulma zamanını esas alarak sorgunuzu karşılamaktadır. (Bazı sosyal medya ortamlarına yüklenen dosyaların tekrar download edilmesi o dosyanın orjinal üst verilerini bozmaktadır. (boyut ve oluşturulma tarihleri orjinal durumunda inmemektedir).

    Fikir oluşması açısından örnek vermek gerekirse; zaman içinde oluşan fotoğraf arşivinizdeki fotoğrafları tasnifleme ihtiyacı doğmuş olacaktır, bu kapsamda bir anıya ait dosyaları tek kalıp halinde saklamak disk kapasitenizde  tasarruf sağlayacaktır, .... düğünü, ...... gezisi vs. adlarla etkinlik fotolarını kalıp halinde saklamak ve tek tıkla tümüne ulaşmak size kolaylık sağlar. Diğer dosya formatlarınıda tek kalıpta toplayabilirsiniz. Örneğin Zeki Müren Şarkıları arşivim.media gibi bir dosyada 1.GB lık kalıplarda arşivinizi saklayabilir, yazılım içinden bir kaç adımla dinlemeye başlayabilirsiniz.

    Oluşturduğunuz kalıp dosyalarını şifreyle koruma altına alarak özel alanınızı koruyabilirsiniz.

    Dosyalarınızı parçalayarak yok edebilir, birden fazla yerde kaydı olanları arayıp bulabilirsiniz.

Data & Photo Archiver

Ver:3.0.0

2007-2021

All Rights Free

Dağıtımı Kullanımı Serbesttir. 

Ücretsizdir.


UYGULAMAYI İNDİR Download Simge Internet - Pixabay'de ücretsiz resim
Yardım Dosyası İNDİRDownload Simge Internet - Pixabay'de ücretsiz resim

Uygulamada emeği geçen Mehmet Erkuş beye teşekkür ediyoruz.