İlçemiz Gençlik Merkezi Müdürlüğü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile ilçede görev yapan gazetecilerle  bir araya geldi.

  9 Ocak 2023 Pazartesi günü Gençlik Merkezi Has odada saat 14.00’de başlayan etkinlikte Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel; Gazetecilerin gününüzü kutluyorum. Yarın 10 Ocak, yoğun bir gündeminiz var, gazetecilik kutsal bir meslek” diyerek mesleğin önemini vurguladı. Şenel’in Taşova’da basın tarihi ile ilgili sorduğu soru üzerine Taşova Gazetesi sahibi Ahmet Günaydın; ”Aslında Taşova’da ilk gazeteyi Samsunlu meşhur gazeteci merhum Ferruh Çetin 1967 yılında çıkardı. Merkez Çarşı camii girişinde şimdiki kunduracı dükkanının bulunduğu işyerinde Alpaslan lı Veysel Albayrak ile Çetin bir buçuk yıl Yeni Taşova gazetesini çıkardılar. Daha sonra 1971 yılında gazetemizin kurucusu merhum Ali Rıza Günaydın tarafından başlatıldı ve 52 yıldan beri yayın hayatını sürdürüyor, kendilerini rahmetle anıyorum. Her yıl biz gazetecileri unutmadığınız için arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

  Etkinliğe; Taşova gen haber sitesi Editörü Ahmet Günaydın, TRT Muhabiri Cesarettin Tuzla,  Anadolu Ajansı Muhabiri Tevfik Öztürk, ANKA Ajans Muhabiri Rafet Öztürk, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Serdoğan Sıvacı, Taşova net haber sitesi Editörü Erhan Gündüz katıldılar.