Boğalı yaylalarındaki çevre katliamına dur demek için oluşturulan Taşova Çevre Platformu, 7 bölgeden çevre duyarlılığı ve mücadelesi içerisinde olan çevre örgütleri ve platformlarının katılacağı etkinliğe destek veriyor.

Konuyla ilgili etkinliğe davet açıklaması:

”14 Mart Dünya Nehirler İçin Eylem Günü nedeniyle 13 Mart 2022 Pazar günü saat 15.00’de  İstanbul Kadıköy Rıhtımında bir araya geliyoruz .

Ülkemiz her geçen gün sermaye sahiplerinin insafına teslim ediliyor. Atalarımızın, dedelerimizin yüzyıllardır koruyup kolladığı, bizlere emanet ettiği yaşam alanlarımız yok edilerek,  göçe zorlanıp yurtsuzlaştırılıyoruz.

Dağlara, derelere, vadilere, ovalara ve doğal yaşam alanlarına yapılan bu vahşi saldırıları, yurtsuzlaştırmayı durdurmak için birlikte mücadele etmeyi ve mücadeleyi büyütmek istiyoruz.

Paranın saltanatına karşı, yaşam alanlarımıza  el koymak isteyenlere karşı, HAKKARİ’den, LOÇ Vadisinden  MUNZUR’dan, AKBELEN’den, İKİZDERE’den, PERİ’den ARTVİN’den TRAKYA’dan her yerden  birleşip Kadıköy’de buluşalım.

Tulumumuzla, davulumuzla, horonumuz ve halayımızla gelin hep birlikte bu buluşmayı büyütelim…

Çağrıcı Kurumlar

Munzur Koruma Kurulu (DEDEF), Şavşat Dernekleri Federasyonu (ŞAVŞAT FED), Malatya Çevre Platformu, Peri Suyu-Karakoçan (DEP) Dayanışma İnisiyatifi, Çekerek Irmağı Özgür Akacak Platformu, Loç Vadisi Koruma Platformu, Fatsa- Ünye Doğa Koruma Platformu, Artvin Çevre Platformu, ikizdere Çevre Gönüllüleri, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Validebağ Gönüllüleri, Bakırtepe Çevre Platformu, Karakoçan Dernekler Federasyonu, Divriği Yaşam ve Doğa Platformu, Karadeniz İsyandadır Platformu, Doğanın Çocukları, Yeryüzü Ekoloji Kolektifi, Doğa İçin Sanat Derneği, Aydın Ekoleji ve Yaşam Platformu (AYEP), Çine Yaşam Platformu (ÇİYAP), Tokat Amasya Boğalı Tepe Platformu, Amasya Çevre Platformu, Taşova Çevre Platformu, Tokat Reşadiye Çevre Platformu ”