GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 14:09   Güncelleme : 19-11-2021 14:09

Başkan Köymen  Koop İş Üyeleri İle Bir Araya Geldi

Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası (Koop-İş)  Samsun şube başkanı Fatih Köymen Taşova  Eğitim çalışanları ile bir araya geldi.

Başkan Köymen  Koop İş Üyeleri İle Bir Araya Geldi

Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda büyük bir aile olduklarını belirten Köymen “Taşeronda çalışan arkadaşlarımız 2018 yılından itibaren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile alt iş vereden ayrılıp Kamuda sürekli işçisi oldunuz. Bu konuda tek eksiğimiz iki aylık çıkış sorunumuz kaldı, inşallah buraya kadar geldik bundan sonrada devlet büyüklerimizin katkısı ile bu sorunun çözüleceğini düşünüyoruz. Burada en önemli konu iş güvencesine kavuşmaktı.
Tüm kamu çalışanları yüksek vergi diliminden müzdarip. Vergi devletimizin bizlere verdiği hizmetin karşılığıdır. Hiçbir işçi birinci ayda aldığı maaşı on ikinci ayda alamıyor. Biz geçmiş enflasyon farkını toplu olarak almamız gerekirken takip eden altı aydan sonrakileri alıyoruz. Ayrıca bize uygulanan vergi matrahı artarak gitmesi gerekirken mevcudun altında artış yapılıyor. İşçi arkadaşımız geçtiğimiz yıl onuncu ayda yüzde 27’lik dilime girerken bu yıl 8.ci ayda girdi. İşçide artış oranı düşük vergi matrahı yüksek oldu.
Hak mücadele ile alınır,mücadele etmesek hiçbir şey alamayız,biz güçlü ve büyük bir aileyiz” dedi.
Toplantı Koop iş üyelerinin taleplerini bildirmesinden sonra hediyelerin verilmesi ile sona erdi.