GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2021 11:11   Güncelleme : 18-09-2021 11:51

Besi Çiftliğindeki Yangının Bilançosu Ağır...

Besi çiftliğinde çıkan yangının, büyük hasara neden oldu.

Besi Çiftliğindeki Yangının Bilançosu Ağır...

Taşova ilçemize bağlı Faravga mevkisinde bulunan besi çiftliğinde traktör egzozundan çıkan kıvılcımların samanları tutuşturması sonucu çıkan yangın, müdahaleyle söndürüldü. Yangında 200 ton saman ile 25 ton hayvan yemi zarar gördü.

 Besi çiftliğinin sahibi Eşref Gedik, "Dün yanlış bir şeyden dolayı samanlığımız yanmıştır. 10 bin balya samanımız, 200 ton samanımız 25 ton yemimiz yanmıştır. Rızkımız yokmuş demek ki. Cenab-ı Allah nasip etmedi bize, bu samanı hayvanlara yedirmeyi. Devletimizden Allah razı olsun. İtfaiye araçları dün burada yangınla mücadele etti. Allah devletimize zeval vermesin. Zararımız büyük. Yem saatinde yem yaparken traktörün egzozundan çıkan alevden dolayı anlamamışlar ilk etapta alevden dolayı samanlık tutuşmuş. Son anda çocuklar fark etmiş su tutmuşlar ama geçmiş yani, saman alev almış. Biz hiç böyle bir şey ummuyorduk yani. olacakmış olmuş yani" dedi


2 gün önce şirkete ait besi çiftliğinde çıkan yangına Taşova ve Erbaa belediyeleri ile Taşova Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri müdahale etmişti.