Taşova Haber Sitesi
HV
30 EYLÜL Cuma 15:26

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'ndan Teşekkür Belgesi

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı tarafından Ali Rıza AĞIŞ'a teşekkür belgesi takdim edildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 15:03   Güncelleme : 31-08-2021 18:06
Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'ndan Teşekkür Belgesi

 

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (UM:AG) temsilcisi Mustafa Kemal Yeşilyurt tarafından Ali Rıza AĞIŞ'a  teşekkür belgesi takdim edildi.

05.com.tr ve tasova.net editörü, vakıf temsilcisi Yeşilyurt'a, "Etkinliklere yüreğimizle destek veriyoruz" dedi.

Vakfın temsilcisi Yeşilyurt, tasova.net editörü ile yaptığımız sohbetten çok memnun kaldığını dile getirdi. Vakfın temsilcisi Yeşilyurt Tasova.net ve 05.com.tr editörmüze " Amasya Taşova'yı çok sevdiğini ve bu hoş muhabbetlerin sıkça tekrarlayalım" dedi.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (UM:AG) Hakkında

um:ag, 24 Ocak 1993 tarihinde öldürülen yürekli gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun gazetecilik anlayışını sürdürecek genç gazetecileri basına kazandırmak ve edebiyat, felsefe, sinema, resim ile görsel sanatta sıradanlığı reddedenlerin bir araya gelebileceği, kendilerini geliştirebileceği bir kültür ve sanat merkezi olma amacıyla kurulmuştur.

um:ag yayınları, dünü değerlendirmek ve bugünü anlayabilmek amacıyla Uğur Mumcu’nun bütün yapıt ve yazılarını kitaplaştırarak okurlara sunuyor. Her yıl eklenen yayınlarıyla da okuyucuları araştırma dizileri, özel diziler ve yeni yapıtlarla buluşturmaktadır.

um:ag ayrıca, “faili meçhul” bırakılan cinayetlerin yaşandığı ülkemizde adalet ve demokrasinin, ancak, dayatmalara, baskılara, hoşgörüsüzlüğe, işkenceye, haksızlığa direnen yurttaşların çoğalmasıyla yerleşebileceği bilincini demokratik kitle örgütlerinin de katılımıyla, her yıl 24 Ocak - 31 Ocak günleri arasında gerçekleşen 'Adalet ve Demokrasi Haftası'yla hayata geçirmektedir.

 

um:ag Akademi, 2011 yılından itibaren İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi'nde çalışmalarına başlamıştır.

 

Bugün um:ag Araştırmacı Gazetecilik eğitim programı ile yazma-felsefe-sinema atölyeleri seminerleri ve siyasal düşünceler tarihi seminerleri insanların özgürce bir araya gelebildikleri, paylaşabildikleri ve üretebildikleri farklı bir kültür ve sanat merkezidir.

Enis TONUSEnis TONUS

YORUMLAR
Reklamı Geç
world özgür mobilya