Taşova Haber Sitesi
HV
25 EYLÜL Pazar 14:13

iki katlı kargir ev ve arsası icradan satılıktır

iki katlı kargir ev ve arsası icradan satılıktır

İlan
Giriş Tarihi : 26-07-2021 12:21   Güncelleme : 26-07-2021 14:50
iki katlı kargir ev ve arsası icradan satılıktır

T.C.

TAŞOVA

İCRA DAİRESİ

2020/48 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Amasya İl, Taşova İlçe, 181 Ada, 63 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, ÖTEGEÇE Mevkii, Birinci Kat 2 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm İki Katlı Kargir Ev ve Arsası niteliğinde Taşınmaz 1.Kat 2 nolu daire olup, Salon ve Mutfak dahil 3 adet oda,banyo,wc,antre, hol ve balkon hacimlerinden oluşan 104 m2 brüt kullanım alanına sahiptir. Belediyenin her türlü kentsel altyapı hizmetlerinden (Yol,su,kanalizasyon, doğalgaz, elektrik,telefon vs.) yararlanmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina giriş kapısı ferforje tarzı demir doğramalı, Bina faal durumda ve asansörsüzdür, Bina dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı olup çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Taşınmaz 2 nolu bağımsız bölüm; 1.katta ve yol ve bahçe cepheli olarak konumlanmakta olup,manzaraları açıktır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup yapı sınıfları 3/A dır. Dairenin giriş kapısı çeliktir.Salon ve odalarda zemin yer döşemeleri laminant parkelidir. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın iç kapıları panel malzemeden, pencereleri ise Pvc doğramadan imal edilmiştir. Islak hacim zemin yer döşemeleri seramik kaplı olup,duvarları ise tavan kotuna kadar fayans malzeme ile kaplıdır. Banyo-wc mahallerinde vitrifiyesi tamdır.Yapı 3.sınıf A grubu 2 yapı sınıfna girmektedir.

Yüzölçümü : 241,98 m2

Arsa Payı : 1/2

İmar Durumu :Ayrık nizam 4 (dört) katlı meskene tahsisli alan içerisinde bulunmaktadır.

Kıymeti : 138.598,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 27/07/2021 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 26/08/2021 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : TAŞOVA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/48 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/05/2021

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
visco özgür mobilya