Taşova Net | Taşova Gazetesi - Son Dakika - Taşova Haberleri -
HV
19 NİSAN Cuma 21:33

DESTEK KÖYÜNDE RAMAZAN SÜRESİNCE ÜCRETSİZ PİDE DAĞITILIYOR

Destek köyünde yeni faaliyete geçen Salih Günay'a ait ekmek fırınında Hayırsever Destekli vatandaşların katkıları ile ramazan boyunca ücretsiz ramazan pidesi dağıtılıyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 09-05-2021 17:12   Güncelleme : 09-05-2021 17:21
DESTEK KÖYÜNDE RAMAZAN SÜRESİNCE ÜCRETSİZ PİDE DAĞITILIYOR

Destek köyünde yeni faaliyete geçen işletmesini Mehmet Karakaşın yaptığı ekmek fırınında Destek köyü ve çevre köylere Ramazan boyunca ücret almadan hayır sever insanların katkıları ile  pide dağıtılıyor.

    Konu ilgili açıklama yapan fırın sahibi Salih Günay pandemi nedeniyle bu yıl merkez camimizin yemekhanesinde verilmekte olan iftar yemeği verilemediği için köyümüz ve çevre köylerimizde yaşayan hayır sever insanları tarafından masrafları karşılanan pidelerimiz ücret almadan bölgede yaşayan hemşerilerimize dağıtıyoruz.

   Yaptığımız hayır işini severek yapıyoruz.  Bölgemiz de yaşayan insanların yoğun ilgisini çekiyor hayır sever hemşerilerimize duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.dediler

    Destek köyü Muhtarı İlyas Koçak Destek Köyümüzde yaşayan hemşerilerimizin duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

     ''Pandemi döneminden önceki Ramazanlarda hayır sever köylümüzün katkıları ile 4 çeşit çok Lezzetli yemek ikram edilmekte idi, hatta Samsun Taşova oto yoluna astığımız afişler ile yoldan geçmekte olan yolcuları dahi iftar yemeğimize davet ediyor ikram da bulunuyorduk bu yıl ise pandemi yasakları nedeniyle kısıtlı zamanda halkımıza yemeği yerine pide ikramı yapılıyor ikram da bulunan hayır sever hemşerilerimize teşekkür ediyoruz'' dediler.

Çevremizde gerçekleşen güzel ve anlamlı davranışlar çevre halkı tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

                                                                                                                            Haber : Arif ÜNAL

 

 

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert