Taşova Net | Taşova Gazetesi - Son Dakika - Taşova Haberleri -
HV
19 NİSAN Cuma 20:35

Başına Yorgun Mermi İsabet Eden 17 Yaşındaki Büşra’dan Acı Haber

31 Aralık günü başına yorgun mermi isabet eden Hanife Büşra Konyar, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde 6 Ocak 2021 Çarşamba günü hayatını kaybetti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2021 09:55   Güncelleme : 07-01-2021 09:55
Başına Yorgun Mermi İsabet Eden 17 Yaşındaki Büşra’dan Acı Haber

31 Aralık günü  başına yorgun mermi isabet eden Hanife Büşra Konyar, Tokat Gazi Osman Paşa  Üniversitesi  Hastanesi yoğun bakım ünitesinde 6 Ocak 2021 Çarşamba günü hayatını kaybetti. Olay,  6 gün önce  Erbaa ilçe merkezi Hükümet  caddesinde  meydana gelmişti.

İbrahim-Nakşiye Konyar çiftinin 3 çocuğundan biri olan Hanife Büşra Konyar, alışverişten eve dönerken, yol ortasında yere düşmüş, çevredekilerin ihbarı üzerine gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla Erbaa Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.  Konyar’ın başına mermi isabet ettiği ortaya çıkarken,  ağır yaralı olan Konyar, ilk müdahalenin ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Olay anı ise caddedeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde genç kızın kuzeni Şevval Keskin ile birlikte yürüdüğü sırada yere yığıldığı, çevredeki vatandaşların yardım için etrafta toplandığı ve ambulansın olay yerinde genç kıza müdahale ettiği görülüyor.

Genç kızın yere düştüğü caddede esnaflık yapan Ferhat Gür, “Biz dükkandaydık. Kızımız yukardan aşağı gelirken burada düşüyor. Biz sarası var sandık, başına toplandık. Dükkandan kolonya dökerek ellerini açmaya çalıştık. Hemen 112’yi aradık tabi. 112 gelene kadar biz müdahaleye devam ettik. Saçının arkasından kan geliyordu. Ama biz bunu yere düştüğü için başını çarpması sonucu olduğunu düşündük. Oraya müdahale etmedik. Yanlış bir şey yapmayalım diye. Sonra babası duymuş bizi aradı, ‘kızım orada düşmüş’ diye. Biz de durumu anlattık. Sonra 112 ekipleri geldi aldı. 1 saat sonra polisler gelince biz yorgun mermi olduğunu anladık” dedi.

‘ŞU EŞKIYALIKTAN ARTIK VAZGEÇELİM’
Şehir magandalığına bir son verilmesi gerektiğini ifade eden genç kızın amcası Fatih Konyar ise “Yeğenimiz dün kırtasiyeye alışverişe geliyor. Alışverişten çıktıktan sonra tam bu bölgede başına yorgun mermi isabet ediyor.  Bizim canımız yandı, başkalarının canı yanmasın. Şu şehir magandalığına bir son verelim. Şu eşkıyalıktan artık vazgeçelim. Olay sonrası Erbaa polis ekiplerinin başlattığı soruşturma ise sürüyor. Olayın sorumlusu araştırılıyor.

Kaynak: Bayram Kale- Yeni Erbaa Gazetesi

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert