Hakkari Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı içerisinde, el bombası patlaması sonucu şehit olan üç askerden biri olan Astsubay Rahmi Yılan’ın Merzifon’daki baba evine ateş düştü.

        Alınan bilgiye göre, 3. Piyade Tümen Komutanlığı'nda el bombası kaza sonucu patladı. Patlamada yaralanan askerler Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan 3 asker, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

        Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı içerisinde meydana gelen olayda, el bombası patlaması sonucu 2 asker şehit oldu, 2 asker ise yaralandı. Patlamada şehit olan askerlerin Rahmi Yılan ve Ömer Kılıçoğlu olduğu öğrenildi. Bolu Komando Tugayı’ndan Yüksekova’ya geçici görevle gittiği bildirilen Astsubay Rahmi Yılan’ın 8 aylık hamile olan eşi Hayriye’nin 3 yaşındaki kızları Masal ile Konya’nın Akşehir ilçesinde yaşayan akrabalarının yanında olduğu ve acı haberi akşam saatlerinde Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezginin verdiği öğrenildi.

        Şehit Astsubay Rahmi Yılan’ın Sofular Mahallesi Tepe Sokak’ta oturan ailesine acı haberi Belediye Başkanı Alp Kargı ve Merkez Komutanı Mustafa Durusoy verdi. Baba İdris Yılan ve anne Fadime Yılan oğullarının şehit düştüğü haberi üzerine büyük üzüntü yaşadı.

    Acı haberi alan ve kanser hastası olduğu öğrenilen baba Yılan, rahatsızlanması üzerine sağlık ekiplerince Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, anne Fatma Yılan'ı ise komşuları tarafından teselli edildi.

Şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, Merzifon Kaymakamı Ozan Balcı da aileyi ziyaret ederek başsağlığı diledi