Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
24 EYLÜL Pazar 23:05

Halk Eğitim Merkezlerimizin Maske Üretimi Dokuz Binin Üzerine Çıktı

Koranavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan tıbbi maske ihityacını karşılamak üzere harekete geçen ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okullarının maske üretimi 9 binin üzerine çıktı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2020 13:16   Güncelleme : 13-04-2020 13:16
Halk Eğitim Merkezlerimizin Maske Üretimi Dokuz Binin Üzerine Çıktı

Koranavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan tıbbi maske ihityacını karşılamak üzere harekete geçen ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okullarının  maske üretimi 9 binin üzerine çıktı.

Amasya merkez, Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova ve Taşova ilçelerinde bulunan Halk Eğitim kurumlarında gerçekleştirilen üretim sonucunda toplam 9.496 maske üretimi gerçekleştirildi. Üretilen maskeler hakkında bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU " Koronavirüs salgını nedeniyle devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olmuş durumda. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizde tüm imkan ve kabiliyetimizle ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz. Siperlik üretimimiz başarılı bir şekilde devam ederken ihtiyaç duyulan tıbbi maske üretiminide halk eğitim merkezlerimizde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 10 Nisan tarihi itibariyle 9 binin üzerinde maske üretimin gerçekleştirdik ve üretimimize devam ediyoruz. Özverili çalışanlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert