Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
24 EYLÜL Pazar 23:22

Kapanan Köy Yolları Açılıyor

Amasya’da etkili olan kar yağışı nedeniyle, Amasya Merkeze bağlı Direkli Köyü ve Taşova İlçesine bağlı Alçakbel, Şeyhli, Kavaloğlu Köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollar açıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2020 09:50   Güncelleme : 12-08-2020 20:47
Kapanan Köy Yolları Açılıyor

Amasya’da etkili olan kar yağışı nedeniyle, Amasya Merkeze bağlı Direkli Köyü ve Taşova İlçesine bağlı Alçakbel, Şeyhli, Kavaloğlu Köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollar açıldı. Amasya İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri kar nedeniyle kapanan köy yollarını greyderlerle yapılan çalışma sonucu tekrar ulaşıma açarak trafik güvenliğini sağladı.

Amasya İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri bu çalışmalarını; 14 adet greyder, 8 adet jsp kepçe, 1 adet kar makinesi, 5 adet kar kürüme bıçaklı kamyon, 4 adet yükleyici kepçe ve servis araçları ile yürütüyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar; "Köylerimizde mağduriyet yaşanmaması, ulaşımın daha rahat ve kolay yapılabilmesi için hizmetlerimizi gece gündüz demeden sürdürmekteyiz. Köylerimizin şehirlerle bağlantılarının kesilmemesi için ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir." dedi.

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert