Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
08 HAZİRAN Perşembe 01:49

AZİZ NESİN VAKFINDAN TEKVA BAŞKANI ALİ RIZA AĞIŞ'A ZİYARET

Nesin Vakfı Yayınevi' n den Saliha Ucuadlı ve Orhan Ucuadlı Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı (TEKVA) Başkanı Ali Rıza Ağış ziyaret ederek vakıf hakkında bilgiler aldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2013 23:25   Güncelleme : 07-12-2019 10:57
AZİZ NESİN VAKFINDAN TEKVA BAŞKANI ALİ RIZA AĞIŞ'A ZİYARET

27 Nisan 2013 Cuma günü Saat 17:00' da TEKVA vakfı hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Saliha Ucuadlı Aziz nesin vakfından bahsederek; " 1972 yılında İstanbul Çatalca da kurulan vakfımız da şuan için anne babası olmayan 48 çocuğumuz bulunuyor, Vakıf olarak amacımız sokak çocuklarını evsiz bırakmamak. Vakfımızın bünyesinde yaz kamplarımız da bulunuyor, mesela İzmir' in meşhur Şirince kasabasında her yıl yaz döneminde yaş farkı olmaksızın Nesin Matematik köyünde matematik dersleri veriliyor" dedi.

Başkan Ağış teşekkürlerini ileterek " Vakıf olarak amacınız gerçekten vakfınıza beni hayran bıraktı, vakıfların en güzel yanı bu olsa gerek, hiç bir karşılık beklemeden gönüllülük esasına dayanıyor, Biz de TEKVA olarak elimizden geldiği kadar üniversite öğrencilerini desteklemeye çalışıyoruz, bildiğiniz gibi bağış konusunda sorunlar yaşanıyor. Vakıf olarak, yönetim de ki arkadaşlarım olsun öğrenciler için en iyini yapmaya çalışıyoruz, gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaretten dolayı teşekkür ederim" dedi.

Orhan Ucuadlı" Yaptığınız çalışmalar gerçekten çok güzel, küçük bir ilçe olmasına karşın 172 üniversite öğrencisine burs vermenin kolay olmayacağını düşünüyorum. Çünkü biz de Aziz Nesin Vakfı çalışanlarındanız, öğrencilere burs için bağış toplamak kolay değil sizi tebrik ederim" dedi.

 

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert