27 Nisan 2013 Cuma günü Saat 17:00' da TEKVA vakfı hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Saliha Ucuadlı Aziz nesin vakfından bahsederek; " 1972 yılında İstanbul Çatalca da kurulan vakfımız da şuan için anne babası olmayan 48 çocuğumuz bulunuyor, Vakıf olarak amacımız sokak çocuklarını evsiz bırakmamak. Vakfımızın bünyesinde yaz kamplarımız da bulunuyor, mesela İzmir' in meşhur Şirince kasabasında her yıl yaz döneminde yaş farkı olmaksızın Nesin Matematik köyünde matematik dersleri veriliyor" dedi.

Başkan Ağış teşekkürlerini ileterek " Vakıf olarak amacınız gerçekten vakfınıza beni hayran bıraktı, vakıfların en güzel yanı bu olsa gerek, hiç bir karşılık beklemeden gönüllülük esasına dayanıyor, Biz de TEKVA olarak elimizden geldiği kadar üniversite öğrencilerini desteklemeye çalışıyoruz, bildiğiniz gibi bağış konusunda sorunlar yaşanıyor. Vakıf olarak, yönetim de ki arkadaşlarım olsun öğrenciler için en iyini yapmaya çalışıyoruz, gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaretten dolayı teşekkür ederim" dedi.

Orhan Ucuadlı" Yaptığınız çalışmalar gerçekten çok güzel, küçük bir ilçe olmasına karşın 172 üniversite öğrencisine burs vermenin kolay olmayacağını düşünüyorum. Çünkü biz de Aziz Nesin Vakfı çalışanlarındanız, öğrencilere burs için bağış toplamak kolay değil sizi tebrik ederim" dedi.