Sinop ili Boyabat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğünden Taşova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan ve 2022 Eylül ayında ilçemizdeki görevine başlayan Mahmut Üçağaç Samsun ili Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube müdürlüğüne atandı.

BİYOGRAFİSİ: İlk ve Orta öğrenimini Terme´de tamamlayan Üçağaç Amasya Eğitim Yüksek okulundan mezun oldu. İlk görev yeri olan Mardin´in Derik ilçesinde dört yıl görev yaptıktan sonra Daha sonra sırasıyla Terme, Çarşamba, Canik, İlkadım ve Atakum ilçelerinde öğretmen, okul ve kurum müdürü olarak görev yaptı. Sınıf öğretmeni, Sosyal Bilgiler öğretmeni ve Adalet alanı öğretmeni branşlarında çalıştı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu. 1999 yılında Sosyal Bilgiler öğretmenliği bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Ahmet Yesevi Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans yaptı. 2017 yılında Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim dalı, Siyaset ve Sosyal Bilimler dalında Tezli Yüksek Lisans yaptı. Samsun Atakum İlçesi Taflan Yalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Adalet Alanı öğretmeni olarak görev yapmakta iken 09 Ocak 2020 günü Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı. 2020 Nisan ayından Eylül ayına kadar 5 ay süreyle Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin 9. sınıflarında okutulacak “Temel Hukuk” ders kitabının yazım komisyonunda görev yaptı. 2022 Eylül’ündn bu yana ilçemizde Şube Müdürü olarak görev yapmakta olan Üçağaç, evli ve üç evlat babasıdır.

  25 Haziran 2024 Salı günü yeni görev yerine uğurlanan Üçağaç, sevilen, birleştirici bir şube müdürü olarak anılacak. Kendisine güle güle diyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.