SAMASDER Başkanı Burhan Erginer, Onursal Başkanı Sezayi Güntav, Başkan yardımcıları: Mustafa Tasova, Mustafa Yıldız, 2022 Piknik Ağası Yunus Keleş, Amasya’dan ve dışarıdan gelenleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, onları Ankara’da ağırlayan, mecliste yanlarında olan Tasovalı iş adamı  Ahmet Güven, Yesiltepe Muhtarı Sami Öztav, Sofualan muhtarı Süleyman Öztemur, Karlık Muhtarı Salim Bahar Ankara’da Amasya milletvekili Hasan Çilez ve Haluk İpek ile görüştüler.

Muhtarlar, köylerinin en önemli sorunu olan yol sorunlarını ileterek bu konuda çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdiler.  Vekillerin bu yıl asfalt programlarının 5 km. olduğunu söylemeleri üzerine muhtarlar bu kadar asfaltın kendilerine bir faydası olmayacağını söylediler. Bunun üzerine Haluk İpek bir ortak nokta bularak; ”Bayramdan sonra Yeşiltepe köyünde sayın Valimizle beraber Hasan Çilez vekilimizin de olduğu bir köy ziyareti gerçekleştirmek istiyoruz. Bu ziyarette SAMASDER Derneği de orada olacak bu yıl iyileştirme, önümüzdeki sene Tasova – Asarcik yolunu asfalt ile birleştirme sözü veriyoruz.” dedi.

Daha sonra Samsun milletvekili Orhan Kırcali ile konuşarak Yesiltepe ve Kesealan (Kisalan) yollarının bozukluğunu dile getirdiler. Amasya’dan gelecek vekillerin ve vali beyin olduğu programa sayın vekilimiz, Samsun Büyüksehir Belediye Başkanı Halit Doğan ile beraber katılma noktasında üzerlerine düşen her türlü katkıyı sunacakları sözünü verdiler. Heyet, daha sonra Amasya milletvekili Reşat Karagöz’ü ziyaret ederek köylerinin sorunlarını ileterek destek istedi. Vekil Karagöz köylerimizin sorunları ile yakından ilgileneceğini ve takipçisi olacağını belirtti. SAMASDER Dernek Başkanı Burhan Erginer ziyaretle ilgili bilgi vererek bir açıklama yaptı.; ”İlçemizde doktor olarak görev yapan Taşova Devlet Hastanesinin  kuruluşunda hastane başhekimi olan Fahri Taşovalı ve Tasova’dan övgü ile bahseden Samsun milletvekili  Murat Can beye köylerimizdeki yol durumunu dile getirdik ve destek sözü aldık. Sayın vekillerimizin verdikleri sözlerinin takipçisi olacağız.

SAMASDER ve üç köyün muhtarından oluşan Heyet, Ankara’dan mutlu şekilde ayrıldılar.