Taşova Net | Taşova Gazetesi - Son Dakika - Taşova Haberleri -
HV
23 NİSAN Salı 07:35

İlçemizde Seçimlere Katılacak Partilerin Tam Listesi

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine ilçemizde İl Genel Meclisi, Belediye Başkanlığı ve Belediye meclisi için 14 parti aday bildirimi yaptı.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 24-02-2024 09:15   Güncelleme : 26-02-2024 12:42
İlçemizde Seçimlere Katılacak Partilerin Tam Listesi

  31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine ilçemizde İl Genel Meclisi, Belediye Başkanlığı ve Belediye meclisi için 14 parti aday bildirimi yaptı.

  23 Şubat 2024 Cuma günü Taşova İlçe Seçim Kurulu, Belediye hoparlöründen geçici aday listelerini ilanla duyurdu.

Buna göre; 13’ü İl Genel Meclisine, 1’i Belediye başkanlığına, 1’i Belediye Meclisine olmak üzere toplam: 15 parti katılıyor.

 

İL GENEL MECLİSİ ÜYELİĞİ SEÇİMİNE KATILAN 13 PARTİ ve ADAYLARI:

Ak Parti: Tekin Sobacı, Reşat Korkmaz, Kadir Gedizli

Cumhuriyet Halk Partisi: Ahmet Alan, Mahmut Uysal, Yusuf Özarslan

Milliyetçi Hareket Partisi: Ömer Ün, Orhan Taş,  Oğuzhan Usta

 

İYİ Parti: Davut Soylu

Saadet Partisi: Selahattin Saydam

Bağımsız Türkiye Partisi: Gülsüm Topsakal

Sol Parti: Kadir Yüksel

Emek Partisi: Keziban Turan

Hür Dava Partisi: Mehmet Kavan

Türkiye İşçi Partisi: Ufuk Bozkurt

Büyük Birlik Partisi: Musa Çakıcı

Vatan Partisi: Yakup Kırsever

Millet Partisi: Medine Çetin

BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE KATILAN 9 PARTİ ve ADAYLARI:

Ak Parti: Bayram Öztürk

Cumhuriyet Halk Partisi: Ömer Özalp

Milliyetçi Hareket Partisi: Sinan Yılmaz

İYİ Parti: Ahmet Özdemir

Yeniden Refah Partisi: Sefa Kahriman

Saadet Partisi: Mustafa Cengiz

Bağımsız Türkiye Partisi: Ali Şen

Demokratik Sol Parti: Şennur Karataş

Halkın Kurtuluşu Partisi: Furkan Atay

 

BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ SEÇİMLERİNE KATILAN 8 PARTİ ve ADAYLARI:

 Ak Parti: Mümin Ali Güzel, Gökhan Çetin, Erkan Kaplan, Muzaffer Bektaş, Fatih Temiz, Adem Kara, Tuğba Hemşin, Beytullah Sefa Şimşek, Gökmen Türkoğlu, Mustafa Taş, Kontenjan: Muhammed Aytaş.

 Cumhuriyet Halk Partisi: Sündüz Aytekin,Eyüp Kuru, Uğur Yeşil, Mecit Bulakbaşı, İsmail Demir, İsmail Ergin, Vural Güney Güngör, Mehmet Sayan, Rafet Öztürk, Fatih Yolaçan, Kontenjan: Zihni Uysal.

 Milliyetçi Hareket Partisi: Dursun Yolaçan, Hakan Çiftçi, Halit Aydın, Emrah Eren, Hacı Abdullah Güler, Ömer Alpat, Halis Yaylacı, Sefer Uysal, Hüseyin Çakmak, Kemal Çelik, Kontenjan: Harun Yeşil.

İYİ Parti: Demir Ali Konyar, Adnan Yurt, Sümeyye Garip, Ahmet Gümüş, Süleyman Kürşad Günaydın, Beytullah Gürel, Bilal Zengin, Mehmet Pehlivan, Adil Tilki, Ayhan Önal, Kontenjan: Ali İhsan Özdemir.

Saadet Partisi: Mehmet Kara

Demokratik Sol Parti: Bingöl Kutluktemur

Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet Silier

Türkiye Komünist Partisi: Ramazan İnan.

Erhan GündüzErhan Gündüz

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert