Taşova Net | Taşova Gazetesi - Son Dakika - Taşova Haberleri -
HV
23 NİSAN Salı 07:10

01 Şubat Taşova Bamya Fiyatları

Amasya'nın Coğrafi İşaretli ürünü olan ve ipe dizilerek kurutulan çiçek bamyası piyasası ve fiyatı Amasya'nın Taşova İlçesinde belirleniyor. Taşova’nın kimliğiyle özdeşleşmiş çiçek bamyası, Taşova Kaymakamlığı ve Taşova Belediyesi logolarında bile yer alıyor.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 01-02-2024 10:14
01 Şubat Taşova Bamya Fiyatları

  Amasya'nın Coğrafi İşaretli ürünü olan ve ipe dizilerek kurutulan çiçek bamyası piyasası ve fiyatı Amasya'nın Taşova İlçesinde belirleniyor.  Taşova’nın kimliğiyle özdeşleşmiş çiçek bamyası, Taşova Kaymakamlığı ve Taşova Belediyesi logolarında bile yer alıyor.

  İlçe için önemli gelir kaynaklarından biri olan kurutulmuş çiçek bamyası, fiyatıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Taşova’da yetişen çiçek bamyası Türkiye'nin dört bir yanından büyük ilgi görüyor. Fiyatıyla her zaman dikkat çeken çiçek bamyası için Taşova'da yıl boyu Pazar kuruluyor. Bu pazarda Tüm Türkiye'de geçerli olan piyasası ve fiyatı belirlenen bamya geçtiğimiz yıllarda çeyrek altınla yarışıyordu.

 01 Şubat 2024 Perşembe günü Taşova’da kurulan bamya pazarında güzlek bamya 560TL ile 600 TL arasında alıcı bulurken, Kuru bamya 720tl ile 770 tl arası alıcı buldu.

 Her Perşembe günü Pazar fiyatını yayınladığımız bamya fiyatlarını sitemizden takip ede bilirsiniz.

Erhan GündüzErhan Gündüz

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert