Taşova Net | Taşova Gazetesi - Son Dakika - Taşova Haberleri -
HV
18 NİSAN Perşembe 14:41

2 Aydır Karanlığa Gömüldü

İlçemizde bir mahalle, iki aydır karanlığa gömüldü. Mahalle sakinleri yetkililere sesini duyurmak istiyor.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 03-01-2024 15:46
2 Aydır Karanlığa Gömüldü

22px;"> İlçemiz Yemişen Mahallesinde Sokak aydınlatmalarının 2 aydır çalışmadığını ifade eden mahalle sakinleri, sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.

 Yemişen Mahallesi'nin Kayalar Caddesi sakinleri, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (YEDAŞ) tarafından giderilmesi talep edilen bir sorunla karşı karşıya. Mahallede yaşayan Hacı Özaslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kayalar Caddesi'nde bulunan aydınlatma direklerinin 2 aydır düzenli olarak çalışmamasının ciddi bir sorun oluşturduğunu dile getirdi.

  Özaslan, özellikle boşta dolaşan köpeklerin ve erken kararan hava koşullarının etkisiyle, okuldan dönen çocuklar ve bayanlar için güvenlik endişesi yarattığını ifade etti. Mahalle sakinleri olarak bu duruma çözüm bulunmasını istediklerini belirten Özaslan, YEDAŞ yetkililerinden sorunun hızla çözülmesini beklediklerini vurguladı.

 Yemişen Mahallesi Kayalar Caddesi sakinleri, aydınlatma sorununun giderilmesiyle ilgili taleplerini iletmek amacıyla YEDAŞ'a yapılan çağrılarının bir an önce değerlendirilmesini bekliyor.

Erhan GündüzErhan Gündüz

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert