Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
02 ARALIK Cumartesi 12:37
Advert

BİLGE ANA MEVLİDE GENÇ DUALARLA ANILDI..

Almanya’nın Solingen kentinde 29 Mayıs 1993’te ırkçı saldırganlar tarafından evleri kundaklanan ve çıkan yangında 5 aile bireyini yitiren Mevlüde Genç’in vefatının sene-i devriyesinde kabri başında anıldı.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 30-10-2023 18:03   Güncelleme : 30-10-2023 18:14
BİLGE ANA MEVLİDE GENÇ DUALARLA ANILDI..

  1993 yılında Almanya’nın Solingen şehrinde ırkçılar tarafından katledilen Genç ailesinin beş ferdinin ve 2022 yılında hayatını kaybeden Mevlüde Genç’in sene-i devriyesinde kabri başında anıldı.

Düzenlenen tören Köy girişinde saat 13.30’da Solingen Anıt Çeşmesi açılışı, açılışı ile başladı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen tören. Merhume Mevlüde Genç’in kabir ziyaretiyle devam etti. Mevlüde Genç ve hayatını kaybeden 5 aile üyesi kabri başında anıldı. Mezarlık ziyareti ve Mercimek camiinde mevlid programı düzenlenerek program son buldu.

Düzenlenen programa Amasya Valisi Yılmaz Doruk, YTB Başkanı Abdullah Eren, Taşova Kaymakamı Efe Kılıç, Amasya Belediye Başkanı Bayram Çelik, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Merhume Mevlüde Genç’in eşi Durmuş Genç ve kızı Sündüz Sayar, Kız Kardeşi Şehri Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.

Erhan GündüzErhan Gündüz

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert