Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
23 EYLÜL Cumartesi 13:59

Kozluca Köyü Geleneksel Yayla Şenliği Düzenlendi

Taşova İlçemiz Kozluca Köyü Derneğinin düzenlediği Geleneksel 12. Yayla Şenliği 6 Ağustos 2023 Pazar günü Kozluca yaylasında gerçekleşti.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 07-08-2023 18:05
Kozluca Köyü Geleneksel Yayla Şenliği Düzenlendi

  Taşova'ya bağlı Kozluca Köyü Derneğinin düzenlediği Geleneksel 12. Yayla Şenliği 6 Ağustos 2023 Pazar günü Kozluca yaylasında gerçekleşti.

  Şenliğin ilk günü olan 5 Ağustos Cumartesi Kozlucalıların Şenliğin yapıldığı yaylada buluşmasıyla Eğlence gece yarısına kadar sürdü.

  Pazar günü saat 12.00’de resmi açılışı yapıldı. Program sunumunu Kozlucalı Özgür Tüccar yaparken, Sanatçı Özgül Bacı sahne aldı.

  Çocuklara ve büyüklere yönelik Çuval yarışları, yumurta yarışları ve Karakucak güreşlerin yapılması ile devam eden programda Geleneksel Şenlik ağalık seçimine geçildi.

 İhale usulü yapılan Açık artırmalı Ağalık yarışını Serdar Yılmaz en fazla bedeli beyan ederek bu yılın Ağası oldu.

  Ağalık elbisesini önceki yılın ağasından devir alan Yılmaz tüm ailesi ve akrabalarının ve şenlik alanında bulunan tüm köylülerin alkışları arasında giyerek Şenlik alanında davul zurna eşliğinde dolaştılar.

Geleneksel Şenlik Keşkek Tenceresini bahşiş ödeyerek açan Ağa Serdar Yılmaz Keşkek ikramını tüm katılımcılara yapılmasını sağladı.

Erhan GündüzErhan Gündüz

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert