Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
03 HAZİRAN Cumartesi 23:35

TABÜD’den Aşağılık Eyleme Sert Tepki

İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakıldı: TABÜD’den sert tepki. KINIYORUZ.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 22-01-2023 13:30
TABÜD’den Aşağılık Eyleme Sert Tepki

Aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan, bugün Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Türkiye’nin tüm uyarılarına rağmen provokatif eylemini gerçekleştirdi ve Kur’an-ı Kerim yaktı.

Taşova  Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği yönetim kurulu olağanüstü toplanarak kınama mesajı yayımladı.

TABÜD olarak “Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, İsveç’te bugün kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz.

“Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Çünkü bu bir nefret suçudur. Bu aşağılık eylem aynı zamanda İslam düşmanlığının ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa’da ulaştığı kaygı verici seviyenin de bir başka göstergesidir. İsveç makamlarını bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya ve tüm ülkeleri ve uluslararası kuruluşları İslam düşmanlığına karşı dayanışma halinde somut tedbirler almaya çağırıyoruz”

AYRICA 21.01.2023 Tarihinde İsveç’te terör örgütü PKK/YPG destekçileri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’yi hedef alan gösteri düzenlemiş.

TABÜD olarak, İsveç’in başkenti Stockholm’de, terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin provokasyonlarına ilişkin, “Yalnızca Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı değil, tüm Türkiye’ye karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu yapılan bir alçaklıktır. İSVEÇ hükümetinin buna seyirci kalınması da asla kabul edilemez.” Şiddetle kınıyoruz.

TAŞOVA ARICILAR VE BAL ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ

TÜM YÖNETİM KURULLARI VE ÜYELERİ

Erhan GündüzErhan Gündüz

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert