5-6 Aralık Pazartesi ve Salı günü  Çambükü köyünde OSB çalışmalarına karşı çıkan köy halkı ve özellikle kadınların dramı yaygın basın, televizyonlarda ve çekilen video ile fotoğraflarla Amasya ve ülke gündeminde  yer almaya devam ediyor.

Konuyla ilgili Gelecek Partisi Amasya İl Başkanı Dr. Ali Kurt, milletvekilleri ve Amasya Valiliği’ne bir çağrıda bulundu:

“Değerli hemşehrilerim, aylardır Taşova Çambükü köyü ile Amasya’mız gündeme gelmektedir. Bugün yine bir kısmını paylaşacağım Amasya’mıza yakışmayan görüntüler oluştu. Meselenin aslı Taşova için organize sanayi bölgesi yapılması. Taşova’ nın hakkı mı hakkı. Bunu kim istemez. Elbette Taşova’ya organize sanayi bölgesi kurulmalı. Ancak bunun yeri verimli tarım arazisi olan yetişmiş ağaçların bulunduğu verimli topraklar mı seçilmeli idi. Sanayi bölgesi için bu toprakların seçilmesi doğrumu idi. Hiç doğru olsa bu görüntüler ortaya çıkarmıydı?

Köylüler civar köylerden alternatif yer verildiği halde burasının seçildiğini söylüyorlar. Bunlar doğru mu? Bu arazinin devlete ait olması bu yanlışı ortadan kaldırır mı?

Gerçekten Taşova için buradan başka alternatif yer yok mu?

Henüz her şey bitmiş değil. Ağaçlar kesildi ama henüz inşaat başlamadı. Yetkililer yan  yana gelip daha uygun bir yer tahsisi yapma şansımız gerçekten yok mu?

Amasya için karar mevkiinde olanlar, başta Sayın Vali bey ve milletvekillerimiz sizlere sesleniyorum. Gerçekten başka bir alternatif yerimiz yok mu?”