30 Ekim 2022 Pazar günü yapılan kongrede 260 üyesi bulunan İYİ Parti İlçe Başkanlığına aday olan Kurucu Başkan Salih Aşçı ikinci kez ilçe başkan seçilmişti.

  31 Ekim 2022 Pazartesi günü İYİ Parti İlçe binasında devir teslim sonrası açıklama yapan Aşçı; “Kongremiz olgunluk içerisinde şölen havasında geçmiştir.

   İYİ Parti kurulduktan sonra başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere bizlere bu görevi veren İYİ Parti camiasındaki bu birliktelik ve beraberlik iktidarda olan partilerde dahi yok. Teşkilat olarak yakın zamanda Yönetim Kurulu görev dağılımını yaparak mahalle, köy temsilcilerimizi oluşturup kısa sürede ilçe çalışmalarımızı yapmak üzere köylerimizi bir bir dolaşacağız.

   Kısa zamanda bu zorlukları aşmak için gayret göstereceğiz. Bu noktada geçmişte partimize gönül vermiş arkadaşlarımızın da desteklerini her zaman yanımızda gördüğüm cesur yürekli dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Taşova’da partimizin çıtasını yükseltmek ve seçimlerde başarı sağlamak durumundayız. İYİ Parti’nin Türkiye’de olduğu gibi Taşova’da da anahtar parti olduğuna inanıyoruz. Yolumuz açık olsun Allah yardımcımız olsun” dedi