Memleketini unutmayan yürek, Eğitim Sevdalısı Özkan AĞIŞ, 65 yıllık meslek hayatının başarı ödüllerini, yaptırdığı okulun ‘’Özkan Ağış Kültür Merkezine’’ bağışladı. 87 yaşındaki Özkan Ağış, 23 yıl önce Taşova Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tensipleriyle, yaptırdığı okulun bir dersliğini, Kültür Merkezi haline getirmenin ilk adımını attı.

Meslek hayatındaki başarılı çalışmaların kendisine kazandırdığı ödülleri ve plaketleri, Taşova Gençliğine armağan etti.

Özkan Ağış İlkokulu içinde yer alan Kültür Merkezi, Üç bölümden oluşuyor. Birinci Bölüm, Başarı Ödülleri Bölümü. Bu bölüm, Taşova okullarındaki öğrencileri teşvik, motivasyon ve yönlendirme bölümüdür. Bu bölüm, 12 Eylül 2022 Pazartesi günü kurulmuş ve kullanıma açılmıştır.

İkinci Bölüm, kütüphane bölümüdür. Bu bölüm, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerine Türkiye’nin en önemli ve en faydalı, yardımcı kitaplarını sunacak.

Üçüncü bölüm, Üniversite öğrencilerinin yazın yararlanabileceği ve hatta Lisansüstü çalışmalarda kullanabileceği kitapları, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini öğrenebileceği ve geliştirebileceği destek kitaplardan oluşacaktır. Bu bölümde, dünya klasikleri de yer alacak.

Üçüncü bölümün dolapları 29 Ekim 2022’ye kadar tamamlanarak kullanıma açılacaktır.

Özkan Ağış Kültür Merkezinden, Okul Müdürlüğünden izin alarak, Pazar hariç herkes yararlanabilecek.