Şahinler (Kuşuf) köyü nüfusuna kayıtlı  Abdullah Yücel, 2019 yılında atandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ticaret Daire Başkanlığından 2022 Ağustos ayında İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı (İSKİ) Teftiş Kurulu Başkanı olarak atandı.

Kendisini kutluyor,, başarılarının devamını diliyoruz.

Abdullah Yücel

BİYOGRAFİSİ: 1964 yılında ilçemize bağlı Şahinler köyünde doğdu. Okulu Tasova’da, İlk orta ve lise öğrenimini Amasya’da tamamladı. 1987 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun oldu.

1989 yılında İSKİ Mali İşler Daire Başkanlığında memur olarak göreve başladı ve bu görevi 1992 yılına kadar sürdürdü. 1992 yılında kurumun açtığı Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanarak 1992-1997 yılları arasında kurumda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptı. 3 yıl Müfettiş Yardımcılığı görevini tamamladıktan sonra açılan Yeterlik Sınavını kazanarak 1997 yılında müfettiş olarak atandı ve bu görevi 2019 yılına kadar sürdürdü.

Müfettişlik görevi sırasında 2017 yılında İstanbul Aydın Üniversitesinde uzlaştırmacı eğitimi aldı ve Adalet Bakanlığınca açılan uzlaştırmacı sınavını kazanarak Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığında uzlaştırmacı siciline kaydedildi.

2019 yılı Kasım ayında Ticaret İşleri Daire Başkanı olarak atandı ve bu görevi 2022 yılı Ağustos ayına kadar yürüttü.

2022 yılı Ağustos ayında İSKİ Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanmış olup halen bu görevi yürütmektedir.

Orta derecede İngilizce bilen Abdullah Yücel evli ve iki çocuk babasıdır.