Taşova Haber Sitesi
HV
04 EKİM Salı 03:42

Bazı Problemler Vardır Uzun Zamana Yaymak İcap Eder..! Ama İçme Suyu Hayati Önem Taşır

Amasya Taşova Arpaderesi Köyü içme suyu problemi çözüldü, çözülecek derken yöre halkın resmi kurumlara yaptığı başvuru çabaları sonuç vermesi beklenirken olacak, edecek, yapılacak, yatırım proğramına alacağız, cevapları köy halkını üzüyor.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 17-06-2022 12:35
  Bazı Problemler Vardır Uzun Zamana Yaymak İcap Eder..! Ama İçme Suyu Hayati Önem Taşır

  Bazı problemler vardır uzun zamana yaymak icap eder. Ama içme suyu gibi hayati önem taşıyan sorununun beklemeye ve sabretmeye imkanları yoktur.

  Arpaderesi köyünün 2022 yılında içme suyu yok, temizlik ve yemek pişirmek için suya ihtiyacı var. İlimiz ve İlçemiz yerel gazeteleri, internet haber siteleri konuyu gündeme getirdi. Vatandaşlarımız resmi kurumlara baş vuruda bulundu. Köy halkı elini taşın altına koydu.

  Arpaderesi köyünde haberleri yapılması ve vatandaşların başvuruları neticesinde, İlgili makamlar köye tespite geldiler. Köye su sağlayan güneş enerji panellerinin yapıldığını gördüler. Bu köye su sağlayan güneş panellerinin kimliği belirsiz kişilerce kırılması ve yetkililerin bunu tamir ve bakım yapılması talebi gecikince köylüler borç harç yaptırdığı, ve ödeme güçlüğü çektikleri yetkilileri ilgilendirmiyor mu.

 bu köy idari ve sorumluları içme suyunun beklemeye gelmeyeceğini, kimliği belirsiz kişiler tarafından kırılan güneş panellerini nasıl takıldığını, köy sakinlerinin güneş panellerine borçları olup olmadığı konusunu lütfen araştırsınlar.

  Taşova Destek köyünden alınıp 12 km mesafedeki Arpaderesi Köyüne getirilen su borularının arızalı olduğu, yenilenmesi gerektiği tespit edilmiş, yatırım proğramına alındığı belirtilmiş ise de acil çözüm bekliyor.

Erhan GündüzErhan Gündüz

YORUMLAR
Reklamı Geç
carmenözgür mobilya