Taşova Haber Sitesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 13:47

HÜNERLİ ELLER KOOPERATİFİNE MAKİNA HEDİYE ETTİLER

2016 yılında ilçemizde kurulan Taşova Yerel Eylem Grubu (YEG) Derneği, Hünerli Eller Kadın Kooperatifine makine desteğinde bulundu.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 17-06-2022 10:20
HÜNERLİ ELLER KOOPERATİFİNE MAKİNA HEDİYE ETTİLER

  14 Haziran 2022 Salı günü Pazarcılar caddesindeki Kooperatif satış merkezinde tertiplenen teslim töreninde konuşan YEG Derneği Başkanı Kadir Aydoğan, kırsalda yaşayan kadınların emek yoğunluklu işlerini kolaylaştırmak, üretim kapasitesini artırmak ve kırsalda yaşayan kadınların emeğini ekonomiye kazandırmak için kadınlara destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

  Üreten kadınların her zaman yanında olduklarını belirten Aydoğan, “Saatte 70 ila 100 kilogram kapasiteli erişte kesme makinesi ile üretilen yöresel ürünlerin raf ömrünü uzatmak, bakliyat ve kurutulmuş ürünlerin ambalajlanması amaçlı vakum makinelerini Hünerli Eller Kadın Kooperatifimize teslim ettik.” dedi.

  Hünerli Eller Kadın Kooperatifi Başkanı Avukat Emine Özcan Özdemir makineler sayesinde işlerini daha hızlı yapabileceklerini, üretimlerini de artıracaklarını vurgulayarak, YEG Derneğine teşekkür etti.

Erhan GündüzErhan Gündüz

YORUMLAR
Reklamı Geç
visco özgür mobilya