Taşova Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısı, Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca Taşova Kaymakamı Ahmet GÖKCECİK, Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK ve ilimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri ile il genel meclis üyeleri yer aldı.

Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Çok değerli çalışma arkadaşlarım, ilimizin en ücra köşesinde milletimize hizmet vermeye çalışan çok kıymetli muhtarlarımız, basınımızın güzide mensupları; öncelikli olarak Ramazan Ayı’nızı tebrik ediyorum. Ramazan-ı Şerif’in hepimize rahmet ve bereket getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

  Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sisteminin bir gereği olarak yedi tane ilçemizi sürekli geziyor, ziyaret ediyoruz. İlçelerimizde sorunları yerinde tespit etmek, burada bizatihi Devletimizin temsilcileri olan muhtarlarımızdan sorunlarımızı dinleyip, kurum yöneticisi arkadaşlarımızla çözümüne yönelik değerlendirmeler yapmak amacıyla toplantılarımızı yapıyoruz.

  Yeni yönetim sistemimizde  Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki Hükümetimiz, Bakanlıklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız; illerde valiliklerimiz, yerel yönetimlerimiz yani il özel idarelerimiz, belediyelerimiz ve muhtarlarımızla beraber tüm vatandaşlarımıza gereken tüm hizmetleri götürüyor, tüm hizmetlere bakıyoruz.

 

Değerli arkadaşlar, tabi burada bir başarı varsa hepimizin başarısı, bir başarısızlık varsa da hepimizin başarısızlığıdır. Şunu hiçbir zaman unutmamamız gerekir ki bulunduğumuz yerin her zaman ehemmiyetini, önemini, sorumluluğunu, yükünü çok iyi bilmemiz lazım. Valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum müdürleri, muhtarlar, kısacası hepimiz bu konumlara seçilerek geldik. Dolayısıyla seçilerek geldiğimiz için bulunduğumuz konum gereği elimizden ne geliyorsa her şeyi yaparak, bütün imkânlarımızı seferber ederek, hizmetleri gerçekleştirmek zorundayız. Bizim işimiz vatandaşa hizmet etmek, millete hizmetkâr olmaktır. Bunların dışında başka bir işimiz yoktur. Kimsenin kara kaşı, kara gözü için hiçbirimiz bu konumda, bu pozisyonda değiliz. Dolayısıyla arkadaşlar bir şey yapıyorsak kendi insanlarımıza yapıyoruz, milletimize yapıyoruz.

 

Bu sebeple hizmet konusuyla ilgili hiçbir mânâda eksiklik göstermemiz, yavaşlamamız veya yapmamamız gibi durumlar söz konusu olamaz. Bu yüzden yine daha önceki toplantılarımızda yaptığımız gibi şimdi süratle müdürlerimizle söz vereceğiz. Devamında da muhtarlarımızın o konuyla ilgili bir sıkıntısı, bir talebi, bir ihtiyacı varsa onları da alacağız arkadaşlar.”

Valimiz Mustafa Masatlı’nın konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.