Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika - Taşova Haberleri -
HV
26 ŞUBAT Pazartesi 16:13

Erdoğan’ın başlattığı tartışma sürüyor… 458 kişiye bir tane düşüyor… Bu bir nereden nereye haberidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'manda yoğurdu' tavsiyesine dikkat çeken Birol Soy isimli çiftçi, "Köylüyle dalga mı geçiyorsunuz siz? Köylü şu anda bitik durumda" dedi.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-03-2022 22:30
Erdoğan’ın başlattığı tartışma sürüyor… 458 kişiye bir tane düşüyor… Bu bir nereden nereye haberidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tokat ziyaretinde yaptığı 'manda yoğurdu' tavsiyesine ilişkin “Köylü samanı satın alırsa ne olacak? 45 lira bir balya. Cumhurbaşkanı gelmiş havaalanı açıyor. Oturmuş orada yanında Ziraat Odası başkanı, camızdan bahsediyor. Camıza vermezsen bunu, süt alabilir misin? Bir de yoğurt yiyorsunuz diyor? Köylüyle dalga mı geçiyorsunuz siz?” diyen Birol Soy isimli çiftçi “Köylü şu anda bitik durumda" ifadelerini kullandı.

'ÇİFTÇİNİN, KÖYLÜNÜN HALİ NE OLACAK?'

Soy, şöyle konuştu: 

“Bahar sezonuna girdiği için her şey şu anda iki katına üç katına. Bu çiftçinin, köylünün hali ne olacak? Saman balyasını satın alıyoruz. Mazot olmuş 23 lira. Tarlayı ekmeye mazot var mı? 23 liraya mazot alıp da nasıl ekecek bu vatandaş? Köylü samanı satın alırsa ne olacak? Çiftçinin hali ne olacak? 45 lira bir balya. Cumhurbaşkanı gelmiş havaalanı açıyor. Havaalanı açtığının yanında, oturmuş orada yanında Ziraat Odası başkanı, camızdan bahsediyor. Camıza vermezsen bunu süt alabilir misin? Bir de yoğurt yiyorsunuz diyor? Köylüyle dalga mı geçiyorsunuz siz? Var mı böyle bir şey. Hodri meydan, haydi gelsinler…”

TARIM YAZARI VERİLERİ ORTAYA DÖKTÜ

Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Erdoğan’ın “manda yoğurdu” tavsiyesi üzerine mandacılığın dünü ve bugününü karşılaştırdı.

Türkiye’de 1980 yılında 1 milyon baş manda olduğunu belirten Yıldırım, 2021 yılında bu sayının 185 bin başa düştüğünü söyledi.

Ali Ekber Yıldırım’ın paylaşımı:

 

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert