Taşova Haber Sitesi
HV
17 MAYIS Salı 07:36

Burası Eski Jandarma Karakolu Şimdi ise...

Burası Eski Jandarma Karakolu Şimdi ise...

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 28-12-2021 10:21   Güncelleme : 28-12-2021 10:57
Burası Eski Jandarma Karakolu Şimdi ise...

İçişleri Bakanlığı'nın onayıyla Türkiye'de 298 karakol kapatılmıştı. Taşova ilçemizin Uluköy köyü Jandarma karakolu ise bunlardan bir tanesi. 2014 ten bu zamana kadar geçen sürede eski karakol binasının durumu içler acısı bir duruma dönüştü.

2014 yılında Jandarma karakollarının kapatılmasıyla, 8,5 dekar alan ve jandarma binasının durumu şuan ki hali virane halde olması köy halkı tarafından rahatsızlık verdiğini ve bu karakolun tekrar açılmasını istiyorlar.

Bu binanın 2014 yılından bu yana ne halde olduğunu, Uluköy köyü muhtarı Abdullah Coşkun ve köyde yaşayan halk bu binanın atıl, virane halde durmasını istemiyorlar.

Uluköy muhtarı Coşkun"2014 yılında Jandarma karakolumuz kapatılıp arsasıyla birlikte Milli Emlak'a yani hazineye devredildi. Bu arsa ve binanın tekrar karakol, karakol olmuoyr ise atılkalmasın. Huzurevi, öğrenci yurdu, sağlık kuruluşu vb. alanlarda kullanılabilir. Bu şekilde virane, atıl kalmasını istmiyoruz. Ben gerekli mecralara başvurdum fakat geri dönüş olmadı." dedi.

Muhtar ve köy halkı, eski karakol binasının pencere, kapılarının kırık, bina içerisinde içki şişeleri, saman balyaları ve hayvan pislikleri olduğunu ve bu durumun içler acısı halde olduğunu ve bu binanın acil olarak çare bulunmasını yetkililerden istiyorlar.
Köydekiler Jandarma Karakolu olduğunda daha huzurlu olduğunu şimdi ise köyün güvenliksiz, binanın ise tehlikeli bir hal aldığını dile getirdiler.

Enis TONUSEnis TONUS

YORUMLAR
Reklamı Geç
visco özgür mobilya