SAĞLIK
Giriş Tarihi : 06-12-2021 14:49   Güncelleme : 06-12-2021 19:17

Sağlık çalışanları Taşova'da Türk-Sağlık Sen'in Çağrısı

Sağlık çalışanları Taşova'da Türk-Sağlık Sen'in Çağrısı

Sağlık çalışanları Taşova'da Türk-Sağlık Sen'in Çağrısı

Türk Sağlık Sen Taşova şubesi üyeleri Taşova Devlet Hastanesi önünde bir günlük iş bırakma eyleminde bulundular.

 

Taşova Sağlık Sen şube temsilcisi Adnan Menderes Gümüş yaptığı basın açılamasında

 

"

 

Kıymetli Basın mensupları

 

Sağlık çalışanlarımızın tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadelede Perşembe günü açıklama yapmış, Cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik.

 

Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz. Bizim Talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarının tamamının bundan faydalanmasıdır.

 

Doktorlarımız zammı hak ediyorlar yapılsın, bir itirazımız olmaz olamaz. Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır.

 

Tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’ de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur. Pandemi de omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan Devletine ve Milletine hizmet eden cefakarlar,

 

Kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarının tamamıdır. Ayrı gayrı olmaz. Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık Hizmetleri bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir.

 

Bizde çalışanlara bir bütün olarak bakarız. Ne ayrımcılığı kabul ederiz. Ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü Biz TÜRK SAĞLIK SEN iz. Bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi derdimiz, isteği isteğimizdir. Son günlerde görüyoruz ki özellikle sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanlarının arasına fitne sokulmaya çalışılıyor. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var. Gerçekleri değiştirip farklı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar var. İyi bilsinler ki onlara ne bizler nede çalışanlarımız fırsat vermez. Bu kirli oyunlar tutmaz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kaynağından doğru bilgilere itibar edilmelidir.

 

Kıymetli Basın Mensupları;

 

Talebimiz nettir. Talebimiz çalışanların ekonomik sıkıntıların giderilmesi içindir. Çalışanları memnun edecek Sağlık Kurum ve Kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz. Sağlık Müdürlüklerinden, Toplum Sağlığı Merkezlerine, Aile Hekimliğinden Acil Sağlık Hizmetlerine, Bakanlık Hastanelerimizden, Üniversite Hastanelerine kadar velhasıl Sağlık Kurum ve Kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdır.

 

TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini Kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Mücadelemizde kararlıyız. Sağlık Çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz.

 

TÜRK SAĞLIK SEN olarak tüm Platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz. Sağlık Çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz. BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ. BİRLİKTE KAZANACAĞIZ" dedi.