EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-12-2021 15:48   Güncelleme : 04-12-2021 15:48

YÜKSEK OKULDA ÖĞRENCİ SAYISI HER YIL ARTIYOR…

YÜKSEK OKULDA ÖĞRENCİ SAYISI HER YIL ARTIYOR…

YÜKSEK OKULDA ÖĞRENCİ SAYISI HER YIL ARTIYOR…

İlk, orta ve lise seviyesindeki okullarımızda öğrenci sayısı azalırken, yüksekokuldaki öğrenci sayısı artıyor. Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulunda halen  seksen sekizi kız, dörtyüz elli sekizi erkek 546 öğrenci bulunuyor.

Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu bünyesine kattığı yeni bölüm ve programlar ile büyüyerek yoluna devam ediyor.
Yüksekokuldan konuyla ilgili  açıklama yapıldı: “2021-2022 eğitim-öğretim yılında Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu “2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Ulaştırma Hizmetleri Bölümü altında üç program ile “Posta Hizmetleri Programı, Raylı Sistemler İşletmeciliği Programı, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Programı” ve Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü altında üç program “Raylı Sistemler Makine Teknolojileri, Raylı Sistemler Elektrik Elektronik Teknolojileri, Raylı Sistemler Yol Teknolojileri” olmak üzere toplamda iki bölüm altı program ile 546  kayıtlı öğrenci, ile 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılında öğrenime devam etmektedir.
Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu olarak gelecek yıllarda yeni bölüm ve programlar açmayı planlayarak ülkemiz Yükseköğretimine üstün nitelikli bireyler yetiştirmeyi planlıyoruz. Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyoruz”