Bilindiği üzere İlçemiz Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 9 mart Çarşamba günü yoğun ilgiyle karşılanan 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmişti. Fuar etkinliği henüz bitmeden fuarda sergilenen projelerden ikisinin Samsun Bölge Fuarına davet edildiği haberi geldi.


   Okul Müdürü Osman UYSAL ;Fuarda sergilenen projelerden danışmanlığını Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeni Nazım Emre ŞENYILMAZ’ın yaptığı Bilişim Teknolojileri öğrencileri Olcay COŞKUN ve Vahit KARA’ nın “KardaYağsın Dolu da” adlı projeleri ile Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı öğretmeni Serdar TOKER’in danışmanlığını yaptığı Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı öğrencisi Ali CİNGÖZ’ün ‘Cep Telefonu Kullanarak Uzaktan Elektrikli Ev Aletlerini Kontrol Edebilme’ adlı projeleri Samsun Bölge Fuarına çağrıldı. Amasya ilinden Samsun Bölge Fuarına çağrılan toplamda sekiz projeden ikisinin okulumuzdan olması okulumuz ve Taşova adına gurur verici bir hadisedir” dedi.

     Bilindiği üzere başarılı bulunan projeler önce Bölge Fuarlarına, sonra da Ankara’ da düzenlenen Bilim Fuarlarına davet ediliyor.