Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
08 HAZİRAN Perşembe 00:41

Orman İşletme Müdürlüğü nün Çevre Hakkında Duyurusu

Ormancılardan vatandaşlara uyarı: "Cam şişe ve pet şişeleri ormanlık alana atmayalım" Amasya'nın Taşova ilçemizde görev yapan Orman İşletme Müdürlüğü personelleri Niyazi Özkan ve Murat Tombul, tabiat parkları ve ormanlık alanlarda denetimler yaptı.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-08-2021 10:35   Güncelleme : 25-08-2021 10:47
Orman İşletme Müdürlüğü nün Çevre Hakkında Duyurusu

ilçemizde görev yapan Orman İşletme Müdürlüğü personelleri Niyazi Özkan ve Murat Tombul, tabiat parkları ve ormanlık alanlarda denetimler yaptı.Boraboy Gölü Tabiat Parkı'nda mangal yapan vatandaşlara son günlerde çıkan orman yangınlarına dikkat çekmek için uyarılarda bulundular. Vatandaşların "yerde" ateş yakmaması çağrısında bulunup megafonla anons çektiler.

 
İlçemizin  yaylalarında denetleme yapan Orman İşletme Müdürlüğü personelleri çam ağaçlarının olduğu ormanlık arazide vatandaşların atmış olduğu çam ve pet şişeleri toplayarak vatandaşlara uyarılarda bulundular.

İlçemizin Orman İşletme Müdürlüğü personeli Murat Tombul, "Vatandaşların bilinçsizce attığı bu cam şişeler mercek görevi görüp, bu çam sahasında yangın çıkartıyor. Lütfen bu konuda duyarlı olalım. Cam şişe ve benzeri şişeleri ormanlarımıza atamayalım. Temiz tutalım" dedi.

Celal GünerCelal Güner

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert