Amasya Valiliğinin öncülüğünde yapılan çalışmalar sonucu geçtiğimiz günlerde resmen kurulan Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesinin ilk Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Toplantıları, 22 Nisan 2021 Perşembe günü Vali Mustafa MASATLI’nın başkanlığında yapıldı.Toplantılarda ayrıca Taşova Kaymakamı Mustafa Berk ÇELİK, Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK ile Taşova Organize Sanayi Bölgesinin Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

Vali Mustafa MASATLI toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bugün Taşova ve Amasya’mız için tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. 2020 yılı Ekim ayında Taşova ilçemizin uygun konumunu ve sanayi potansiyelini değerlendirmek adına burada bir OSB kurulması için çalışmalara başladık. Ardından uygun bir alanı belirledikten sonra çeşitli bakanlıklarımız nezdinde görüşmeler yaparak süreci hızlandırdık. Netice itibarıyla geçtiğimiz günlerde Taşova OSB 363 sicil numarası ile resmen kurulmuştur.

Şu andan itibaren ilk olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bildirdiği gerekli prosedürü tamamlayacağız. Bu süreci sizlerin de desteği ve özverisiyle en kısa sürede tamamlamalıyız. Bu süreç tamamlanıp Taşova OSB faal hale geldiğinde hem ilçemizin hem de ilimizin ekonomisi ile istihdamına önemli katkılar sağlayacaktır. Bu vesileyle bir kez daha OSB’mizin kurulma sürecinde desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Vali Mustafa MASATLI’nın konuşmasının ardından Taşova Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulundaki gündem maddeleri görüşülerek, yapılması planlanan öncellikli çalışmalara ilişkin yol haritası belirlendi.