Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul Toplantısı Vali Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında yapıldı. Toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Amasya'da faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgelerinden yetkililer yer aldı.

Toplantıda konuşan Vali Mustafa Masatlı şunları kaydetti: “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Amasya’nın sanayi altyapısını güçlendirmek amacıyla, ilk etapta mevcut Organize Sanayi Bölgelerimizin genişleme çalışmalarını başlattık. Daha sonra Taşova’nın mevcut konumu ve potansiyelini göz önünde bulundurarak, Valiliğimizin öncülüğünde ilçemizde bir Karma OSB kurulması için çalışmalarımıza başladık. Yapılan yoğun çalışmalar ve çeşitli Bakanlıklarımızla yaptığımız istişareler neticesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın de uygun görmesiyle, geçtiğimiz günlerde Amasya Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi 363 sicil numarası ile kurulmuştur.

Bu sürecin olumlu olarak neticelenmesinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni kurulan Taşova OSB hem ilçemizin hem de Amasya’nın ekonomisi ve istihdamına büyük katkılar sağlayacaktır. Bundan sonraki süreci de hızla neticelendirerek, OSB’mizi aktif hale getirmek için çalışmalarımız devam edecektir.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız nezdinde yaptığımız görüşmelerle mevcut OSB’lerimizin arıtma tesislerinin yatırım programına alınması kararlaştırılmıştır. OSB’lerimizdeki genişleme çalışmalarında ise son aşamaya gelinmiş olup, gerekli resmi prosedür ilgili kurumlarımız tarafından tamamlanacaktır.”

Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından OSB’lerin faaliyetleri ve genişleme çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.