Aslen Uşak ve Aydınlı olan TURGUT çifti 23 yıl önce Tokat Artova ilçesinden sonra Öğretmen olarak tayin olduğumuz Taşova ilçenize geldiğimiz de kendimizi güvende ve özgür hissettik dediler.

İlçemiz Taşova da 23 yıl İmam hatip lisesinde ve Taşova Lisesinde Edebiyat Öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra emekli olarak Aydın ili Didim ilçesine yerleşen Kamile ve Ramazan Turgut çiftini Didim İlçesin de ziyaret ettik.

Taşova ilçemizi unutamayan öğretmen Kamile ve Ramazan Turgut çifti Taşova ilçemizde yaşadıkları acı ve tatlı günleri anlatırken adeta geçmiş yılları tekrar yaşıyormuş gibi duygulandılar.

Taşova da oturdukları evin yandığında tüm eşyalarının da kül olduğunu belirtirten Turgut çifti  Özgür Ağış ve Ali Rıza Ağış ve kardeşlerinden destek gördüklerini ve yapılan desteği ve iyiliği yaşamları boyu unutamayacaklarını belirtiyorlar.

Taşova ilçe insanının çok saygılı olduğunu belirten Kamile Turgut  Öğretmen kahve ve çay ocağı önünden geçerken insanların toparlanıp saygı gösterdiğini belirtirken hiçbir Taşovalı öğrencimiz yüzümüze sigara üflemedi dedi.

Daha önce öğretmen olarak görev yaptıkları ilçeden Taşova ya geldiklerinde kendilerini özgür ve güvende hissettiklerini belirten Turgut çifti 23 yıl öğretmen olarak görev yaptık. Taşova ilçenizde yüzlerce öğrenci yetiştirdik her biri bizim için çok kıymetli hepsini çok seviyoruz dediler.

Taşova çevresinde Yeşilırmak çevre platformunda Fazlı Kuru arkadaşımız ile birlikte  mücadele ettiklerini belirten Ramazan Turgut öğretmen Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen  ve Fazlı Kuru  Taşova çevre konusunda duyarlı olduklarını belirti.

Taşova halkına  selamlarını söyleyen Turgut çifti Aydın Didim de hemşerileri olduğunu unutmasınlar dediler.

Haber - Röportaj : Sezgin Ünsal