TAŞOVA
Giriş Tarihi : 01-04-2021 12:01   Güncelleme : 01-04-2021 12:01

Taşova'da Metin Yurdakul Kütüphanesi Düzenlenen Törenle Açıldı

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Amasya temsilciliği tarafından Taşova Emine Bursalı İmam hatip Ortaokulunda oluşturulan Metin Yurdakul Kütüphanesi düzenlenen bir törenle açıldı.

Taşova'da Metin Yurdakul Kütüphanesi Düzenlenen Törenle Açıldı

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Amasya temsilciliği tarafından Taşova Emine Bursalı İmam hatip Ortaokulunda oluşturulan Metin Yurdakul Kütüphanesi düzenlenen bir törenle açıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda Dinimizin bile ilk emrinin okumak olduğunu belirten ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer;

“Büyük medeniyetlerin inşa edildiği yerlere baktığımızda büyük kütüphanelerin olduğu yerlere kurulduğu görülmüştür. Bizlerde yeniden büyük bir medeniyet kuracaksak mutlaka okumanın ve kütüphanelerin önemini hatırlamak durumundayız. Okullarımızda kütüphanelerin tenha yerlerde değil, daha merkezi yerlerde olması gerek ve öğrencilerimizi kütüphaneler ile daha çok buluşturmamız ve hatta bazı derslerimizi buralarda yapmalıyız. Biz eğitimciler öğrencilerimizi kütüphaneler ile daha fazla buluşturmak için gayret göstermeliyiz diyerek emeği geçenlere teşekkür edip hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ülke genelinde kütüphaneler açmaya devam edeceklerini söyleyen Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Türkiye Başkanı Abdullah Erbay;

“Derneğimiz tarafından yürütülen “Bu da senin olsun 3 “ projesi kapsamında Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulunda merhum Amasya temsilcimiz Metin Yurdakul’un ismini verdiğimiz kütüphanemizi öğrencilerin hizmetine sunmaktan mutluluk duymaktayız. Kütüphanemizi içinde bulunduğumuz Kütüphane haftası içerisinde açılıyor olması bizleri ayrıca mutlu etti.

Dernek olarak amacımız kısıtlı imkanlarla eğitim hayatını devam ettiren çocuklarımıza katkı sağlamak. Toplumların değişimi bireylerin değişimi ile mümkün olacaktır ve bireylerin değişimi de eğitimle olacaktır” dedi.

Belediye Başkanı Öztürk yaptığı açıklamada; “Bireylerin değişmesindeki en önemli sayacın eğitim olduğunu düşündüğümüz ve Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu’nda açılışını gerçekleştirdiğimiz 5 yıldır Amasya HASENE temsilciliği görevinde gönüllü hizmetlerde bulunan Metin Yurdakul ağabeyimizin ismini vererek gerçekleştirdik. Taşova Belediyesi olarak; 1000’i aşkın kitap ve eğitici oyunları kütüphanemizle buluşturduk Metin Yurdakul Kütüphanesi’nde emeği olan merhum Ömer Faruk Gültekin ve Merhum Asım Gültekin gibi değerli kardeşlerimizin kütüphanenin kurulum aşamasında gösterdikleri destek uzun yıllar boyu unutulamayacak.” dedi.

Açılışa Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Türkiye Başkanı Abdullah Erbay,Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer,İlçe Müftüsü Ferhat Koçak ve diğer yetkililer katıldı.