Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Taşova Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Taşova'da 10 Okul 'Okulumuz Temiz Sertifikası' Aldı

Taşova ilçemizde 10 okul 'Okulumuz Temiz Sertifikası' almaya hak kazandı.

Taşova'da 10 Okul 'Okulumuz Temiz Sertifikası' Aldı
Taşova'da 10 Okul 'Okulumuz Temiz Sertifikası' Aldı Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 2095 kez okundu.
Advert

Taşova ilçemizde 10 okul 'Okulumuz Temiz Sertifikası' almaya hak kazandı.

Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen sertifika dağıtım töreninde Bilindiği üzere, tüm dünyada Covid-19 salgını ile bir mücadele ediliyor bu mücadelenin en önemli unsuru ise temizliktir diyen Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer;

"Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan, hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyonun önlenmesi işbirliği protokolü kapsamında gerekli kriterleri yerine getiren on okulumuz sertifika almaya hak kazandı.

Eğitim, sağlık, beslenme gibi günlük yaşantılarımızda bir sorun yaşanmaması için tüm kurum ve kuruluşlarca üst düzeyce önlemler alınmakta. Dolayısıyla yaklaşık 1 yıldır gözlemliyoruz ki insan yaşamı değişmiş, kurumların, kuruluşların ve insan davranışlarının alışkanlıklarının değiştiğini görüyoruz. Çünkü burada temel husus insan ve insan sağlığıdır. Bu süreçte bizim en önemli ihtiyaçlarımızdan bir tanesi de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarıdır. Bu eğitim ihtiyaçlarını da en sağlıklı ortamlarda karşılamak için tüm kurumlarımızca, okullarımızca gerekli önlemleri alıyoruz. 

Bu süreçte okullarımızın ihtiyaç duyduğu tüm malzemeler, maske, dezenfektan hepsi tamamlanmış durum da okullarımıza dağıtımı yapılmıştır" dedi."

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X