Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
08 HAZİRAN Perşembe 01:12

Taşova Gençlik Merkezinden Dede Korkut Hikayeleri Projesi

Taşova Gençlik Merkezinin 'Eğitim Çınarlarımızdan Dede Korkut Hikayeleri ve Türk Masalları' projesi ile 12 bölümden oluşan Dede Korkut Hikayeleri ve Türk Masalları eğitim çınarlarımızın anlatımıyla hayat buluyor.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 14-12-2020 15:33   Güncelleme : 14-12-2020 15:33
Taşova Gençlik Merkezinden Dede Korkut Hikayeleri Projesi

Taşova Gençlik Merkezinin 'Eğitim Çınarlarımızdan Dede Korkut Hikayeleri ve Türk Masalları' projesi ile 12 bölümden oluşan Dede Korkut Hikayeleri ve Türk Masallarıeğitim çınarlarımızın anlatımıyla hayat buluyor.

Taşova Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Sercan Şenel,“Taşova Gençlik Merkezi olarak Türk boylarının yaşantıları, gelenekleri, adetleri ve yaşadıkları coğrafyalar hakkında bilgi veren, Oğuz Türklerinin düşmanlarıyla yaptıkları savaşları destansı hikayeler şeklinde anlatan ve bu aktarımlarla kültürümüze ışık tutan Dede Korkut Hikayelerimizi, çocuklarımıza tarihimizi kültürümüzü bir kez daha hatırlamalarına ve öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla Eğitim Çınarlarımızın anlatımlarıyla seslendireceğiz.” dedi.

İlk masalımızı Emekli Öğretmen Yılmaz Tural’dan dinliyoruz. Öğretmenimiz Yılmaz Tural’a teşekkür eder, sağlıklı, uzun ömürler dileriz.

 


Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert