Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Taşova Çevre Platformu Sanal Toplantı Gerçekleştirdi

TAŞOVA Boğalı yaylalarında siyanürle altın aranması konusunda tepki ve bu çalışmaları durdurma adına kurulan gönüllü platform Taşova Çevre Platformu yönetim üyeleri, İstanbul Beşiktaş 1.Leventte ilgili firmanın önünde Perşembe günü AMASYA Dernekleri olarak yapılan basın açıklaması ve yapılan hukuki çalışmaların ardında sanal toplantısını yaptı.

Taşova Çevre Platformu Sanal Toplantı Gerçekleştirdi
Taşova Çevre Platformu Sanal Toplantı Gerçekleştirdi Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 2429 kez okundu.
Advert

TAŞOVA Boğalı yaylalarında siyanürle altın aranması konusunda tepki ve bu çalışmaları durdurma adına kurulan gönüllü platform Taşova Çevre Platformu yönetim üyeleri, İstanbul  Beşiktaş 1.Leventte ilgili firmanın önünde  Perşembe günü AMASYA Dernekleri olarak yapılan basın açıklaması ve yapılan hukuki çalışmaların ardında sanal toplantısını yaptı.

Yapılan toplantıda Gelemiç ve Fadara mezralarından oluşan Ardıçönü köyü ile Kumluca (Buladan) köyleri arasında Buladan çayı civarındaki arazide altın arama izninin verilmemesi için neler yapılması gerektiği konuşuldu.

Toplantı sonrası yapılacak çalışmalara ilişkin kamuoyuna da bir açıklama bilgisinin  verileceği bildirildi.

Toplantıya ADEF adına Saim Diken,TAŞDEF adına Hasan Sevran,GÜMYAD adına Av. Sadiye Çelik,Amasya Barosu adına Av. Selim Saray,TESOB adına Yusuf Yücel,Av. Kemal Aytaç,ADD adına Ali Rıza Ağış, Taşova Ziraat Odası adına Fazlı KURU ve İl Genel Meclis adına Duran Yeter katıldı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X