Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Sekreterliği görevine Amasya Üniversitesi Rektörü Süleyman Elmacı’nın onayı ile 10 Kasım 2020 tarihinde Yüksekokul personellerinden Taşova’lı hemşehrimiz Muammer Gökçe atandı.

2014- 2015 Eğitim Öğretim yılında Amasya Üniversitesine bağlı olarak kurulan Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulunda kurucu personel olarak görev alan, yüksek özveri ve başarılı çalışmalarından dolayı göz dolduran ve yüksekokulun bugünkü duruma gelmesinde katkıları bulunan Muammer Gökçe bu çalışmaları neticesinde Amasya Üniversitesi Rektörlüğünün de takdirini kazanarak Yüksekokul Sekreterlik görevine atandı. Gökçe’ye yeni görevinde başarılar dileriz

BİYOGRAFİSİ:

Muammer Gökçe, İlçemiz Boraboy köyü doğumludur.  İlk orta öğrenimini Boraboy’da tamamlamış olup, Lise eğitimini Ankara ve Amasya da tamamladı. Çalışma hayatına 1990 yılında ODTÜ’de başlayan Gökçe burada altı yıl çalıştıktan sonra kendi isteği ile Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çeşitli okullarda yaklaşık on beş yıl görev yaptı. 2010 yılında Amasya Üniversitesine geçiş yaptı. 2014 yılında Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulunun kurulması ile kendi isteği ile Yüksekokula kurucu memur olarak görev aldı. Yüksekokul Sekreterliği görevine atanan Muammer Gökçe, Lisans mezunu (İşletme) olup, evli ve üç  evlat babasıdır.