Taşova Haber Sitesi
HV
29 OCAK Pazar 01:57

Kaymakam Çelik'in 10 Kasım Mesajı

Taşova Kaymakamı Mustafa Berk ÇELİK, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 82. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 10-11-2020 10:44   Güncelleme : 10-11-2020 10:44
Kaymakam Çelik'in 10 Kasım Mesajı

Taşova Kaymakamı Mustafa Berk ÇELİK, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 82. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Çelik mesajında;

"Hayatını ülkesine ve milletine adayan, en zor şartlarda büyük başarılara imza atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ''En Büyük Eserim'' diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti ile Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinin yolunu açmıştır.
Atatürk'ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine O'nu hedeflerine yönelik anmamız gerekmektedir. Atatürk'ü anmak, diğer bir ifadeyle anlamak; O'nun daima büyük önem verdiği Türk Milletinin birliğini, ülkesinin bölünmez bütünlüğünü koruyarak geleceğe güvenle bakmak, bu uğurda her türlü fedakârlığa hazır olmak demektir.
Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.
Bir ülkenin onurunu ve bağımsızlığını koruyarak nasıl değişebileceğini ve nasıl çağdaş ve örnek bir Cumhuriyet haline gelebileceğini tarih yazarak değil, yaparak gösteren ve bu şekilde diğer milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, canlarını ülkemiz için feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz." dedi.

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
imza özgür mobilya