Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Kaymakam Çelik'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Taşova Kaymakamı Mustafa Berk ÇELİK, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 Kaymakam Çelik'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
 Kaymakam Çelik'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 2151 kez okundu.
Advert

Taşova Kaymakamı Mustafa Berk ÇELİK, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Çelik mesajında;

"  Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutluyoruz.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu büyük zafer, milletine inanan ve güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz!" emrini büyük bir azim, kararlılık ve fedakârlıkla yerine getiren Türk askerleri ve o askerleri yetiştiren ana babaların topyekûn verdiği bir mücadelenin sonucunda yazılmış şanlı bir kurtuluş destanıdır.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle “30 Ağustos Zafer Bayramını” en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum."dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X