Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Taşova Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Boraboy Gölü Sessizliği ve Sakinliği ile Kampçıları Doğasına Çekiyor

İlçemiz Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nda vatandaşlar kurdukları çadırlarda veya karavanlarda kalarak hafta sonlarını doğada geçiriyor.

Boraboy Gölü Sessizliği ve Sakinliği ile Kampçıları Doğasına Çekiyor
Boraboy Gölü Sessizliği ve Sakinliği ile Kampçıları Doğasına Çekiyor Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 2172 kez okundu.
Advert

Tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, doğaya olan ilgiyi artırdı. Ülkemizde de vatandaşlar, salgın sonrası kalabalık ortamlardan kaçarak doğaya yöneldi. Vatandaşlar özellikle, hafta sonları şehir merkezinde kalmayarak aileleri, arkadaşları  ile birlikte doğa gezisine çıkıyor. İlçemiz Boraboy  Gölü Tabiat Parkı’nda vatandaşlar kurdukları çadırlarda veya karavanlarda kalarak hafta sonlarını doğada geçiriyor.

Sessizliği, sakinliği ve doğasıyla ilçemize bağlı Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nda il dışından gelen vatandaşlar birkaç günlüğüne eşsiz bir manzara karşısında kurdukları çadırların içerisinde kamp yapıyorlar. İl merkezine yaklaşık 62 kilometre uzaklıkta yer alan Boraboy Gölü gelen tüm misafirlerine kapılarını açıyor.

Hem koronavirüsten uzak kalmak  hem de yaz sıcaklıklarından kurtulmak isteyen vatandaşlar Türkiye’nin bir ucundan gelerek doğanın tadını çıkarıyor. Tabiat harikası olarak nitelendirilen Boraboy Gölü, doğa yürüyüşünü, pikniği ve kampı masalsı bir dünyada yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Sessizlik, sakinlik ve doğa ile baş başa kalmanın vereceği huzur ise tüm aradıklarınızı Boraboy Gölü’nün eşsiz atmosferi içerisinde bulunabiliyor.

İstanbul, Erzurum, Manisa, Kars, Samsun ve diğer illerden gelen bir çok vatandaş kurdukları çadırlarıyla eşsiz manzaranın tadını çıkarıyorlar.

İstanbul’dan gelen  Erdal Taşkın, “Şu an da bulunduğumuz bölge Boraboy Milli Parkı. Bizler İstanbul’dan 7 kişi geldik buraya. Yaklaşık bir 4 günlük kamp yapmayı düşünüyoruz burada. Gördüğünüz gibi tabiat gayet güzel ortam. Çadırlarımız kurduk. Kamp ortamı. Bu tabiatın güzelliğini yaşamaya geldik. Gelmek isteyen herkese buranın güzelliklerini tavsiye ediyorum şahsım adıma. Ortam, doğa her şey harika yani.” dedi. 

Haber ve Fotoğraf: Serdoğan Sıvacı

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X