Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Taşova Nöbetçi Eczaneleri
Advert

10 bin vaka sayısına en hızlı ulaşan ülke Türkiye

Türkiye'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya göre 10 bin vaka sayısına erişildiği 30 Mart itibariyle yapılan toplam test sayısı 76 bin 981.Kaynak: 10 bin vaka sayısına en hızlı ulaşan ülke Türkiye

 10 bin vaka sayısına en hızlı ulaşan ülke Türkiye
 10 bin vaka sayısına en hızlı ulaşan ülke Türkiye Editör : Ali Rıza AĞIŞ
Bu içerik 1448 kez okundu.
Advert

Dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında Türkiye 10 bin vaka sayısına en hızlı ulaşan ülke oldu. İtalya'da Covid-19 vakaları yaklaşık 40 gün sonra 10 bine ulaşırken Türkiye'de bu sayı 20 günde yakalandı.

Euronews'ün aktardığına göre; dünyada en fazla vakanın görüldüğü ülke olan ABD'de ise ilk vakanın tespit edilmesinden yaklaşık 2 ay sonra 10 bin vaka sınırı aşıldı.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından hazırlanan ve anlık güncellenen koronavirüs haritasında yer alan verilere göre; ABD, İran, Güney Kore, Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa gibi salgının en etkili olduğu ülkelerde vakaların ilk ortaya çıkmasından sonraki ilk 10 gün içerisinde vaka sayısının en fazla arttığı ülke Türkiye.

Vaka sayıları ülkelerin yaptıkları testlerle doğrudan alakalı bir durum. İlk vakanın ortaya çıkmasından sonra test sayısını artıran ülkelerde vaka sayısı, test uygulamasını geç hayata geçiren ülkelere oranla daha yüksek olması daha büyük bir ihtimal.

10 bin vaka sayısına en hızlı ulaşan ülke Türkiye
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X