Nüfus müdürlüklerine gelemeyecek durumda olanlar ve bu durumlarını sağlık raporu ile belgelendiren kişilerin kimlik kartı başvurularının alınmasına imkan sağlayan Gezici Kayıt Terminali,Taşova İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde hizmete başladı.

Taşova’da yapılan ilk Gezici Kayıt Terminali ile kimlik kartı  başvurusu için 12.03.2020 Perşembe günü Kaymakam Mustafa Berk ÇELİK , İlçe  Nüfus Müdürü Özlem ARSLAN ŞİMŞEK ile birlikte hasta vatandaş Ayşe ÇINAR’ın evine ziyarette bulunarak, kimlik kartı başvuru işlemi gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde 02 Ocak 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvuruları için vatandaşların ilçe nüfus müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmekte olup; 15 yaş ve üzeri olan kişilerin biyometrik veri ve imzalarının alınmasını gerekli kılan uygulamada, nüfus müdürlüklerine gelemeyecek durumda olanlar ve bu durumlarını sağlık raporu ile belgelendiren kişilerin kimlik kartı başvuruları, Gezici Kayıt Terminali ile alınmaktadır. Bu uygulamanın Taşova'da başlamasıyla birlikte engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlara yönelik bir hizmet kolaylığı sağlanmış oldu.