Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
27 MART Pazartesi 09:11

ÖLDÜRÜLEN KADIN NİKSAR'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kocasının kazma sapıyla döverek öldürdüğü kadının Tokat Niksar ilçesinden olduğu öğrenildi. Talihsiz kadın gözyaşları içinde memleketi Niksar'da toprağa verildi

KADIN
Giriş Tarihi : 16-12-2019 21:27   Güncelleme : 16-12-2019 21:27
ÖLDÜRÜLEN KADIN NİKSAR'DA TOPRAĞA VERİLDİ

6px">6 yıl önce Niksar'dan Kocaeli'nin Darıca ilçesine gelin giden Aslı Şahin, tartıştığı eşi tarafından kazma sapıyla dövülerek öldürüldü. Memleketi Tokat'ın Niksar ilçesinde toprağa verilen kadının, kocası Orhan Şahin tarafından, kendisini aldattığı iddiasıyla kazma sapıyla döverek öldürdüdüğü ortaya çıkmıştı.

 

KAZMA SAPIYLA CİNAYET

Koca Orhan Şahin (47), geçen çarşamba gecesi, kendisini aldattığı iddiasıyla Aslı Şahin ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Orhan Şahin, eşini kazma sapıyla dövmeye başladı. Başına ve vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbelerle ağır yaralanan Aslı Şahin'in burnu da kırıldı.

O DAYAKTAN SONRA YATAĞINDA ÖLDÜ

Dayak olayının ardından çift, uyumak için odasına geşen kadın sabaha karşı fenalaştı. Fenalaşan Aslı Şahin, kendisini döven eşi ve 16 yaşındaki üvey kızı tarafından banyoya götürüldü. Orhan Şahin, ellerini ve yüzünü yıkadıkları eşini yeniden yatağa yatırdı. İddiaya göre, öğle saatlerinde eşinin nefes almadığını fark etti. Bunun üzerine eve polis çağırdı. İhbarla gelen polis ve sağlık ekipleri, Aslı Şahin'in yaşamını yitirdiğini belirledi. Eşini öldürdüğünü söyleyen Orhan Şahin ise gözaltına alındı.

GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

İlk belirlemelere göre iç kanama nedeniyle hayatını kaybeden Aslı Şahin'in cenazesi otopsi işlemlerinin ardından memleketi Tokat'ın Niksar ilçesine getirildi. Aslı Şahin bugün Merkez Camii'de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde toprağa verildi.

 

BABASI KONUŞTU

Kızının 31 Ekim'de Tokat'ta sığınma evine gittiğini, 18 Kasım'da ise kocasının ikna etmesiyle evine döndüğünü anlatan baba Ali Yılmaz, "Benim kızımı nasıl götürdü, ne yaptı bilemiyoruz. Ben bu adamdan sonuna kadar şikayetçiyim. Başkaların canları yanmasın, devletimiz buna bir son bulsun. Kadınlar ölüyorsa suçu kadın olması mı? Devletimiz buna bir çare bulsun. Ben böyle canilerin en son ne ceza alması lazımsa onu istiyorum. Devlet benim hakkımı arasın. Benim içim yanıyor. Benim gibi nicelerin içi yanıyor" dedi.

DEFALARCA SIĞINMA EVİNE SIĞINMIŞ

Sığınma evine gitmeden önce kızının kendilerine geldiğini ifade eden baba Yılmaz, "Bana, 'Baba sen beni sığınma evine ver. Onun silahı var. Gelip, size bir şey yapar. Sizin de başınız derde girer. Ben dilekçemi orada veririm' dedi. Darp raporu almıştı. Geçici olarak sığınma evine gitmek istedi. Daha önce de İstanbul'da, 3-4 kez sığınma evine gitmiş, haberim olmadı. Daha sonra haber aldık. Kızımı sopa ile döve döve öldürmüş. Benim için yanıyor arkadaş, devletimizden ricamız böyle kişilere sahip çıksın" diye konuştu.

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert