Saat 11.00 başlayan açılış törenine; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Denizbank Samsun Bölge Müdürü Seyfi Doğan Atakent, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun, Adalet ve Kalkınma Partisi  İlçe Başkanı Tekin Sobacı, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Aslan Berber, Tokat Şube Müdürü Paşa Yalçın, Amasya Müdürü: Hüseyin Bildik, Erbaa Müdürü: Kerim Altun, Niksar Müdürü: Bilal İlhan, Taşova Müdürü:Halil Engin Koyuncu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Bölge Müdürü Atakent, “21 yıl önce kurulan bankamızın Karadeniz bölgesinde elli bir, ülke genelinde  yediyüz altmışbir şubesi bulunuyor. Bankamızın çiftçilere yönelik hizmetleri bulunuyor. Gittikçe büyüyen bir bankayız. Şubenin açılışındaki katkılarından dolayı Belediye Başkanı Bayram Öztürk’e teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra söz alan Başkan Öztürk:; “Söylentilere rağmen ülkemiz ekonomisi büyüyor. İlçemize Denizbank şubesinin açılması da bunun göstergesidir. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Emekli İmam-Hatip Sefer Uysal’ın açılış duasından sonra kurdele kesilerek banka gezildi. Denizbank şubesinde müdür dahil altı personel görev yapıyor.